User.Identity.IsAuthenticated SetAuthCookie metodundan sonra false döndürüyor.

Arkadaşlar Merhaba,

Asp.Net C# ile Asp.Net kimlik doğrulamasını öğrenmeye çalışıyorum. Aşağıdaki gibi kimlik doğrulama çerezini (Cookie) oluşturuyorum.  SetAuthCookie metodundan sonra kullanıcıların bilgilerini güncelleyen bir metodum var.

FormsAuthentication.SetAuthCookie(KullaniciAdi, BeniHatirla);
BilgileriGuncelle();

BilgileriGuncelle() metodu şu şekilde

  if (User.Identity.IsAuthenticated)
            {
                try
                {
                   //bilgileri güncelle
                }
                catch (Exception)
                {

                }

SetAuthCookie  yapmama rağmen, BilgileriGuncelle metodunda User.Identity.IsAuthenticated sürekli false döndürüyor.
User.Identity.IsAuthenticated neden SetAuthCookie metodundan sonra false döndürüyor?

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net'de

    FormsAuthentication.SetAuthCookie() metodundan sonra User.Identity.IsAuthenticated bir sonraki isteğinize kadar true döndürmez. Bu sebepten User.Identity.IsAuthenticated false döndürüyor.SetAuthCookie() kullandıktan sonra tekrardan User.Identity.IsAuthenticated  ile kullanıcı giriş yapmış mı kontrol etmenize gerek yok. Kod blogundan User.Identity.IsAuthenticated çıkartırsanız kodunuz düzgün çalışacaktır.

    alattin alattin (16984)