Uyarı Kullandığınız Java sürümünün süresi geçmiştir. Güvenliğiniz risk altında

Bazı web sitelerinde gezinirken d.andoie.com web sitesindeki sayfanın mesajı:

 Uyarı Kullandığınız Java sürümünün süresi geçmiştir. Güvenliğiniz risk altında. Lütfen hemen güncelleyin uyarısı çıkıyor.

Tamam'ı tıkladığımda beni başa bir siteye yönlendiriyor. Yönlendirme sitesinde şu bilgiler var:
Download Java for your desktop computer now!
Java allows you to play online games, chat with people around the world, calculate your mortgage interest, and view images in 3D, just to name a few.

Fakat site javanın kendi sitesi değil.

Uyarı Kullandığınız Java sürümünün süresi geçmiştir. Güvenliğiniz risk altında mesajı nedir, nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15409)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Uyarı Kullandığınız Java sürümünün süresi geçmiştir. Güvenliğiniz risk altında uyarısı sahte bir java uyarısıdır. Bilgisayarınızda yüklü olan Java ile ilgisi yoktur.  Bu sebepten ziyaret ettiğiniz sitedeki dosyayı indirmeyin ve yüklemeyin.

    Google Chrome tarayıcısında Uyarı Kullandığınız Java sürümünün süresi geçmiştir. Güvenliğiniz risk altında

    uyarısı alıyorsanız bilgisayarınıza ve özellikle Google Chrome tarayıcınıza zararlı bir eklenti yüklenmiş demektir.

    Uyarı Kullandığınız Java sürümünün süresi geçmiştir. Güvenliğiniz risk altında uyarısından kurtulmak için bilgisayarınızı Adwclear ile taramatnız gerekir.

    Google Chrome içinde GioSave adında bir uzantı görüyorsanız bu uzantı sahte java uyarısı almanıza neden olan uzantıdır.

    Adım 1:  Malwarebytes anti malware ile zararlıları silin.

    Önce bilgisayarınızı Malwarebytes anti malware ile taratın. Zararlı yazılımlardan kurtulun.

    Malwarebytes anti-malware indirmek ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıklayın.

    Malwarebytes anti malware ile sisteminizi tarayın. Bir çok zararlı yazılım tespit edecektir. Temizleme işlemi bittikten sonra yeniden başlatacaktır.

    Daha sonra Google Chrome üzerindeki eklentrileri silmek için Adwcleaner kullanın.

    Adım 2: Adwcleaner ile Chrome eklentilerini silin.

    AdwCleaner nasıl kullanılır?

    1. AdwCleaner indir  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. Adwcleaner ilk kez kullanıyorsanız lisans anlaşması çıkacaktır J'accepte butonunu tıklayın.

      adwcleaner lisans
    3. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan / Tara butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    4. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean / Temizle butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    5. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    6. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijackeryazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatmak isterse OK tıklayın ve yeniden başlatın.

    Son olarak tarayıcılarınızı sıfırlayın. Böylelikle zararlı uzantılar silinecektir.

     Internet Tarayıcıların sıfırlanması

    Bu adımda Google Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız onu sıfırlamanız gerekecektir. Reklam yazılımları bu tarayıcılara eklenti denilen küçük yazılımlar yükler. Bu sebepten tarayıcıyı sıfırlayarak bu eklentileri temizlemelisiniz. Aşağıdaki linklerden Chrome sıfırlama, Mozilla Firefox sıfırlama ve Internet Explorer sıfırlama işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz:

    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    hakan hakan (15409)