Uygulama performansı

mvc uygulası yazacağım oracle veritabanı kullanıyorum uygulamamı devexpress XAF framework ile mi ADO.net ile  mi yazmam performans açısından yararlı olur

denizdeniz denizdeniz (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ADO.Net daha alt seviye bir erişimdir. Dolayısı ile performans açısından çok daha ilerdedir. Fakat  ADO.Net ile daha fazla kod yazmanız ve pek çok durumu kendiniz kontrol etmeniz gerekir.

    ORM araçları ADO.NET kullanımını kolaylaştırır ve ado.net içindeki sınıfları kullanırlar.

    Eğer tek kriteriniz performans ise o zaman ADO.Net'ten daha hızlısı yoktur.

    Kullanım kolaylığı, hızlı geliştirme, daha az kod yazma gibi istekleriniz varsa o zaman ORM araçlarından yararlanabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)