Uygulamanın grafik donanımına erişimi engellendi ve AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu hatası

Rust oynarken önce ekran siyah oluyor sonra Uygulamanın grafik donanımına erişimi engellendi ve AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu hatasısını alıyorum çözümü nedir ?

Windows 8 Pro 64 bit kullanıyorum

AMD Radeon HD 5670 ekran kartım

Tüm windows uptade güncellemeleri yaptım

Bütün driverleri güncelledim

enver436 enver436 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarınızda Overclock edilmiş bir donanım var mı?

    Overclock yaptıysanız overclock ayarlarını geri almalısınız.

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

      Overclock edilmiş bir donanımım yok

      enver436 enver436 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Eğer bu hatayı bir defaya mahsus aldıysan veya çok seyrek karşılaşıyorsan problem olmaz. Yoksa son zamanlarda sıklıkla oluyorsa;

        Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

        Rust oyun setup'ı da problemli olabilir.

        Edit:

        Sadece bu oyunlamı ilgili problem, onu belirtmemişsin. Eğer bu oyunla ilgiliyse farklı işletim sistemleri çok farketmez (Mesela oyunun bozuk yükleme dosyası). Ama başka uygulama ve çalışmalardada aynı hata olabilyorsa ve bu işletim sistemi değişmesine rağmen sürüyorsa bu; 1- Doğru ekran kartı sürücüleri bulamıyorsun. 2- PC'de bir donanım problemi (ekran kartının bozuk olması) olabilir. Bana göre başka açıklaması yok. Yazdıklarımı tekrar satır satır okuyarak kontrolleri ve diğer gerekenleri yap.

        Bir 3. ihtimalde -eğer sıcak hava ve ortamlarda hata oluyorsa- ekran kartının fazla ısınmasındandır; havalandırma ve soğutma azami sağlanmalıdır.

        temmuz temmuz (12505)
        7 yıl önce cevaplandı

        • Bilgisayarım ilk başta Windows 10 du sonra bu sorunu alınca windows 8 yükledim hala aynı. enver436 7 yıl önce
        • Mesajıma ek yaptım. temmuz 7 yıl önce
        • Sadece bu oyunda olmuyor diğer oyunlarda da oluyor ara sıra benim bir arkadaşımda bu sorunu alıyor enver436 7 yıl önce
        • Öyleyse sende, arkadaşında ilgili sürücüleri tekrar gözden geçirin. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
        • Mesajımı yeniden editledim. temmuz 7 yıl önce
        • Ve benden bu kadar, kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce