Uykudaki bilgisayarın fişini çekmek

Ben geçenlerde pc'yi uyku moduna almıştım sonra evden çıkmam gerekti bende uykuda olduğunu unutup fişini çektim.Sonrs eve gelip pcyi açtığımda direk uyku modundan açıldı örneğin uykuya alıp fişini çekmeden internet sayfası açıktı.Eve gelip tekrar açtığımda yine açıktı.Arada bir bunu yapsam aca pc'ye zarar verirmiyim

kaan53tr kaan53tr (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Öncellikle bu işlemi tekrarlamanı kesinlikle tavsiye etmem. Sebebine gelecek olursak bilgisayara gelen elektriği aniden kesmen veya durdurman ilerleyen zamanlarda bilgisayarın donanımlarında büyük sorunlara yol açabilir bu yüzden bilgisayar fişe takılıyken bilgisayar kapanmadan fişten çekilmesi ve bu işlemin periyodik bir şekilde devam etmesi sonucunda belirttiğim gibi bilgisayarında donanımsal sorunlar meydana gelecektir

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)