uzmanim.net'de güvenilirlik nedir?

uzmanim.net'de kullanıcı adlarının yanında yerlan sayıların anlamı nedir, Güvenilirlik nedir? Güvenilirlik nasıl arttırılır? Faydaları nelerdir?

alattincakir alattincakir (43)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

            Güvenilirlik, zor kazanılan ve sizin ne kadar güvenilebilir olduğunuzu gösteren, diğer üyelerin sayesinde kazandığınız puandır. Sitenin temel kullanımında; cevap yazmak, soru sormak gibi özellikler için güvenilirlik puanı gerekmemektedir. Fakat puan kazandıkça başka ayrıcalıklar kazanabileceksiniz. Puan kazanmanızın temel yolu iyi, nitelikli sorular sormak ve yararlı cevaplar vermektir. Diğer üyeler sizin gönderilerinize oy vererek güvenilirlik kazanmanızı (veya kaybetmenizi) sağlayacaklardır.

    • Cevabınız yukarı oylandığında        +10 puan
    • Sorunuz yukarı oylandığında          +5 puan
    • Sorunuz favori olarak eklendiğinde      +1 puan
    • Cevabınız doğru olarak kabul edildiğinde     +15 puan (Kabul eden kullanıcıya da +2 puan)
    • Sorunuz aşağı oylandığında          -2 puan
    • Cevabınız aşağı oylandığında        -2 puan (Oylayana da -1 puan)
    EceKoc EceKoc (834)
    10 yıl önce cevaplandı

      Güvenilirlik hayatın her alanında önemli. Özellikle zararlı yazılımların, virüs vb. her türlü olumsuzlukların cirit attığı internet gibi sanal ortamlarda kat be kat daha çok önem kazanıyor. Bu bakımdan ne kadar üzerinde durulsa yeridir...

      yunusemre2344 yunusemre2344 (54)