Uzmanım.net 'de kişilerin isimlerinin yanındaki sayılar ne anlama geliyor

-3

Bu sitede kişilerin yanındaki sayılar ne anlama geliyor güvenilirlik nedir ve nasıl artar? Bu arada sorduğum bi soru yasaklanmıştı burda ne tür sorular sorabilirim ?

buse01 buse01 (0)
9 yıl önce sordu

  • Hakkında bölümününde bu konuda yeterince bilgi bulabilirsiniz. Kullanıcınız gri seviyede. Bu ve benzeri soruların tekrarı durumunda kullanıcı hesabınız kapatılacaktır. murat 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

-2

Uzmanim.Net teknoloji meraklısı herkes içindir. Uzmanim.Net teknoloji, oyun, programlama, mobil cihazlar, donanım gibi konularda hizmet vermektedir. Kısacası bilgisayar ve teknoloji ile ilgili tüm konularda, sitemizin kuralları dâhilinde sorularınızı sorabilirsiniz. Sitemizin temel kuralları;

  • Yazdıklarınız düzgün Türkçe ile ve imla kurallarına uygun yazılmış olmalıdır.
  • Kullandığınız dil yalın, anlaşılır ve sade olmalıdır.
  • Gönderileriniz hakaret, aşağılayıcı kelime veya duygu ifadesi (örnek: “:)” “:(“ “:*“) içermemelidir.
  • Soruyla veya cevapla doğrudan ilgili değilse reklam yapılmamalıdır.
  • Gönderileriniz diğer sitelerden “kopyala-yapıştır” yöntemiyle alınmış olmamalıdır.

Bu kurallara uymayan gönderiler moderatörlerimiz tarafından derhal silinecektir.

Güvenilirlik, zor kazanılan ve sizin ne kadar güvenilebilir olduğunuzu gösteren, diğer üyelerin sayesinde kazandığınız puandır. Sitenin temel kullanımında; cevap yazmak, soru sormak gibi özellikler için güvenilirlik puanı gerekmemektedir. Fakat puan kazandıkça başka ayrıcalıklar kazanabileceksiniz. Puan kazanmanızın temel yolu iyi, nitelikli sorular sormak ve yararlı cevaplar vermektir. Diğer üyeler sizin gönderilerinize oy vererek güvenilirlik kazanmanızı (veya kaybetmenizi) sağlayacaklardır.

  • Cevabınız olumlu yönde oylandığında +10 güvenilirlik
  • Sorunuz olumlu yönde oylandığında +5 güvenilirlik
  • Cevabınız doğru cevap olarak kabul edildiğinde +15 güvenilirlik (Kabul edene de +2 güvenilirlik)
  • Kendi sorunuza yazdığınız cevabı kabul ettiğinizde +3 güvenilirlik
  • Sorunuz favorilere eklendiğinde +1 güvenilirlik
  • Sorunuz olumsuz yönde oylandığında -2 güvenilirlik
  • Cevabınız olumsuz yönde oylandığında -2 güvenilirlik (Oylayana da -1 güvenilirlik

Bunları uzmanım.net 'deki hakkında kısmındanda öğrenebilirsiniz Saygılarımla...

taha6161 taha6161 (-99453)