uzmanim.net'e resim yüklemek neden bu kadar zor?

uzmanim.net'e fotoğraf yüklemek için başka sitelere yükleyip buraya linkini koymak gerekiyor.

Neden kendi resim yükleme sistemi yok?

alivecan alivecan (337)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bunun oldukça basit bir nedeni var.  Resim koyma özelliğini aktif edersek herkes hataları yazmak yerine ekran görüntüsü koyar.

    Bunu neden istemeyiz?  Çünkü biz çözümlerin herkese ulaşmasını istiyoruz. Resim olarak yollanan içerik Google tarafından düzgün şekilde indekslenemez. Paylaşımlarımız Google aramalarında çıkmaz.

    Bazı paylaşımların sadece metin olarak yapıldığını fark etmişsinizdir. Bu paylaşımları yaparken, ben mesela, "Kullanıcı bunu Google üzerinde nasıl arar?" diye düşünerek giriyorum.

    Böylelikle girdiğim içerik Google'a uygun oluyor ve Google aramama sonuçlarında listeleniyor.

    Ben çok gerekmedikçe resim yüklenmesine karşıyım. Evet soru soran kişinin işini kolaylaştırıyor ama ona sağlanan çözüm sadece o kişiye fayda sağlıyor. Başkalarına değil. Çözümler ne kadar fazla kişiye ulaşırsa o kadar amacına ulaşır.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bende hep düşünüyordum :D hatta iletişim bölümünden öneri bile atacaktım ama şimdi böylesi daha mantıklı geldi. Eline sağlık merakımı giderdin :D kutlugalp 7 yıl önce
    • @kutlugalp özellikle soru soran arkadaşların biraz emek harcayıp, sorularna özen göstererek girmeleri gerekiyor. İşe yaramasına sevindim :D hakan 7 yıl önce
    • @hakan, kim demiş resim yüklemek zor diye? @alivecan mı? Çokmu üşengeçmiş bu @alivecan? :) temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz var böyle tembel arkadaşlar :) hakan 7 yıl önce
    • hiç acımamışsınız abiler :D alivecan 7 yıl önce

    uzmanim.net 'de paylaşım yapmadan önce güvenilirliği yüksek olan arkadaşların paylaşımlarını incelemekte fayda var.

    Resimler @hakan'ın da belirttiği gibi arama motorları için çok anlamlı değil.  Örneğin hata mesajları, çözüm anlatımları resim yerine metinlerle anlatıldığında çözüm sadece uzmanim.net içinde kalmıyor. Arama motorları vasıtası ile daha fazla kişiye ulaşıyor.

    Bu bilgilere daha sonra aramalar ile ulaşmak daha kolay oluyor. Yoksa bu bilgiler internette ulaşılamaz bir şekilde yerini alıyor.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

      İstiyorsan Resmi Kopyalayıp yapıştırabilirsin :)

      turansmsk10 turansmsk10 (-78)