uzmanim.net'ta sorulara nasıl resim eklenir?

uzmanim.net ile ilgili bir sorum ve tavsiyem var.

Soru sorarken bazen durumu daha iyi anlatabilmek için resim yüklemek istiyorum.Ben böyle bir özellik   bulamadım .

 Bu özellik yok mu?   Ben  mi   bulamadım?

Eğer yoksa bu özelliği ekleyin lütfen. Bu özellik çok işe yarayabilir bence.

Naçizane tavsiye ederim.   :)

mat7 mat7 (341)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu soruyu bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

    mustafa38 mustafa38 (72)
    8 yıl önce cevaplandı

      Mustafa38'in verdiği link size yardımcı olacaktır. Neden resim ekleme işlemini daha kolay bir şekilde yapmıyoruz derseniz açıklamamız şu şekilde:

      Fotoğraf, resim arama motorları tarafından anlaşılamazlar. Eğer siz bir hata mesajı alıyorsanız bu hata mesajını fotoğraf olarak koyduğunuzda arama motoru bu fotoğraf üzerindeki yazıyı okuyamaz. Arama motorundan kastım Google, bing gibi sistemler.

      Bunun ne dezavantajı var diyebilirsiniz.  Şöyle bir dezavantajı  var: Sizinle aynı sorunu yaşayan bir kişi google üzerinden hata mesajı ile  arama yaptığında daha önceden çözülmüş olan bu sorunun cevabına ulaşamaz.

      Biz bu gibi sebeplerden soruyu soran arkadaşların biraz zahmete girerek hata mesajı gibi durumlarda ekran görüntüsü yollamak yerine el ile yazmalarını istiyoruz.

      uzmanim.net milyonlarca kişiye hizmet ediyor. Bu sistemin düzenli işleyebilmesi için soruyu soranlar en az cevap verenler kadar soruyu yazarken özen göstermeli ve dikkat etmeliler.

      Siz bir sorun yaşıyorsanız inanın bu sorunu yaşayan başkaları da vardır ve bir gün sizin aldığınız cevaba ihtiyaç duyabilirler.

      Bu gibi sebeplerden kolayca ekran görüntüsü koymak yerine uzmanim.net dostalarından daha uzun ve açıklayıcı olarak soruları yazmalarını istiyoruz.

      alattin alattin (16999)