uzmanim.net'teki çözümleri çalan site

Bu sitede paylaşımlarımdan bazıları başka sitede paylaşıldığını farkettim.Bence bir sorun yok. Fakat burdan paylaşım almak çok mu zor. Bazı büyük boyutlu resimleri tam alamamış. Ayrıca bunun herhangi bir yasal sınırı var mı? Merak ettim de.

Bir tane o siteden adres

Bu da benim paylaşımım.

yusufbozar yusufbozar (348)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Yusuf bilgilendirme için teşekkürler.  Yasal olarak uyarımızı geçeceğiz ve içeriğin kaldırılmasını isteyeceğiz.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bu site de olan bilgiler genelde microsoft un sitesinde olan veya kopya yapıştır işlemi yapılarak yapılıyor uzman biri olarak söylüyorum Microsoft Sistem Yöneticisiyim

      powerexe powerexe (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Bahsi geçen web sitesi zaten korsan, crack, illegal paylaşımlar yapan bir site. O yüzden ciddiye almamak lazım. Bu tür sitelerin ömrü uzun olmaz.

        Maalesef kaynak göstermek yerine kendileri oluşturmuş gibi içeriği çalıyorlar.

        Yasal olarak bunlar ile uğraşmak oldukça zor.  Benim bazı uzmanim.net paylaşımlarımın webtekno adlı sitede çalınarak yayınlandığına şahit oldum. Bir kaç kelimeyi değiştirip kendi çözümleri gibi yayınlıyorlar. Hatta sonradan fark ettim ki bu adamlar iş baya ilerletmiş. Sağdan soldan çalarak içerik oluşturuyorlar. Facebook'ta teknoloji içeriği üreten editörlerin olduğu bir grupta ortaya çıktı. Herkesten çalıyorlarmış.

        Ben genelde paylaşımlarımdaki resimlere uzmanim.net yaziyorum.

        murat murat (12492)
        8 yıl önce cevaplandı

          Cevaplar için teşekkürler. Yeterince bilgi verdiniz.

          yusufbozar yusufbozar (348)