Uzun zamandır açılmayan bilgisayarı güncellemek

Ben masaüstümü yaklaşık 2017 ekiminden beri kullanmadım kapalı yani. Şimdi açacağım fakat bir sürü güncelleme geldi windowsa o tarihten beri sizce kaç gb lik güncelleme gelmiştir vede bu güncellemelerin hepsi bi andamı olur yoksa teker tekermi olacak?   Windows10

selocan787 selocan787 (107)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows gerekli güncellemeleri sıra ile indirir ve yükler. Buna kafanı takma. Boyutunu tahmin etmek oldukça zor. Çünkü tüm çıkan güncellemeleri yüklemeyecek. Bazıları farklı paketlerde ortak dosyalara sahip olacak.

    Tek indirme olarak yapmaz. Parça parça indirir.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Yani benim updateden yapmama gerek varmı selocan787 5 yıl önce
    • Windows update otomatik yükler. Eğer kapalı değilse @selocan787 murat 5 yıl önce

    Önce ve ilk olarak Windows 10, sürüm 1803 özellik güncelleştirmesini (02-05-2018 tarihli güncellemedir) yükle ve daha sonrada sonrakileri yüklersin. Windows 10, sürüm 1803 özellik güncelleştirmesi öncesindeki güncellemeleri yüklemene gerek yok (Onlarda otomatik yüklenmeye kalkarsa müdahale ederek onların yüklenmesini iptal eder, durdurursun).

    Not: Windows 10, sürüm 1803 özellik güncelleştirmesi yeni windows yüklemesi gibidir ve yüklemenin tamamlanması biraz zaman alır. Ana güncellemeler bu şekillerde olur.

    Yada Windows Update'ten hiç güncelleme yapma. Doğrudan bu sayfadan "Hemen güncelleştirin" düğmesini tıkla. Oradan (Microsoft resmi sayfasıdır) bu ana güncellemeyi başlat ve tamamla.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Nasıl yapacağım burda her şeyi indiriyo 1073 abode güvenlik güncelleştirmelerini win10 sürüm 1083 ü win 10 1073 ü falan hepsini selocan787 5 yıl önce
    • Nasıl iotal edeceğim selocan787 5 yıl önce
    • Sürüm 1803 haricinde diğerlerini durdur, iptal et @selocan787 temmuz 5 yıl önce
    • Nerden yapacağım windows updatesten birşey iptal edilmiyor selocan787 5 yıl önce
    • Mesajıma ilave yaptım, yeniden bak @selocan787 temmuz 5 yıl önce
    • Tamam sağolun selocan787 5 yıl önce
    • Kolay gelsin @selocan787 temmuz 5 yıl önce
    • Peki güncelleme yapmasam olurmu güncellemeleri kapatan bir sürü insan var sadece güvenlik olanlarını yapsam selocan787 5 yıl önce
    • Özellik mözellik benim için tırt yani güvenlik olsun yeter selocan787 5 yıl önce
    • O güncelleme sadece özellik geliştirmelerini ihtiva etmez, aynı zamanda en son ve en güvenilir Windows ana sürüm güncellemesidir. Asıl diğerlerini değilde bunu yüklemelisin (Ve daha sonraki güvenlikle alakalı güncellemeler geldikçe güncellemelere devam edersin). @selocan787 temmuz 5 yıl önce