Vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor

Firefox güncellemesinden sonra Firefox ile web sayfaları açılmıyor.

Bir web sitesine bağlanmak istediğimde  aşağıdaki hatayı veriyor.

Vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor

Tarayıcı bağlanma isteklerini geri çeviren bir vekil sunucuya bağlanmak üzere ayarlanmış.

    Vekil sunucu ayarlarınızın doğru olup olmadığına bakın.
    Ağ yöneticinize başvurup vekil sunucunun çalıp çalışmadığıyla ilgili bilgi alın.

Firefox Vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Firefox Vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor hatasının çözümü için öncelikle vekil sunucu yani proxy server ayarlarını kontrol etmelisiniz.

    Hatanın anlamı vekil, proxy sunucunun çalışmıyor veya hatalı olmasıdır.

    Firefox Vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor hatasının çözümü için şunları yapın:

    1. Firefox'u açın.
    2. Firefox açıkken ALT ve L tuşlarına birlikte basın.Açılan menüden Seçeneklere girin.
    3. Seçenekler'de Gelişmiş sekmesini tıklayın. Daha sonra sekmesini tıklayın.
    4. Bağlantı başlığı altındaki Firefox tarayıcısının internete nasıl bağlanacağını ayarlayın yanındaki Ayarlar butonunu tıklayın.
    5. İnternete Erişmek için vekil sunucu yapılandır başlığı altında  Vekil Sunucu yok seçeneğini işaretleyin.
    6. Tamam butonuna basarak seçeneklerden çıkın.

    Eğer sizde benim gibi proxy yazılımı kullanıyorsanız ve proxy yazılımını kapattığınız halde internete giremezseniz bilinki proxy seçeneği aktif kalmış ve Vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor hatası alıyorsunuz.

    Yine aynı şekilde herhangi bir VPN veya Proxy yazılımı kullanıyorsanız bu programların kullandıkları sunucular devredışı kaldıysa Vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor hatası alabilirsiniz.

    murat murat (12492)