Veri hatası döngüsel artıklık denetimi

Merhaba

Sanırım Pc virüs aldı, alt gr + ctrl + delete kombinasyonu çalışmıyordu sorunu hallettim +

Pc de donmalar yaşıyorum + güvenli mod da combofix çalıştırmak istedim, güvenli mod açılma ekranında '' - '' imlecinde siyah ekranda kalıyor, onu bir kenara bıraktım verilerimi yedeklemek istiyorum format için ama '' Veri Hatası Döngüsel Artıklık Denetimi '' diye bir hatayla karşılaşıyorum, ne yapmam gerekir şu an '' Hd Tune Pro '' programıyla '' Error Scan '' taraması yapıyorum.Gerçi taratmayı niye yapıyorum :) onuda anlamadım, bu saat de kafam iyice karışdı, hd sıcaklığı 34 *C miş benim ki 500 *C  havale gecirebilirim :)

Kullandığım işiletim sistemim Windows Xp Sp3 sorunun çözümü için ne gibi bir yöntem kullanabilirim?

sürç i lisan ettiysek affola

Kullanici425324 Kullanici425324 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Veri hatası (döngüsel artıklık denetimi) hatası sabitdisk üzerinde oluşan dosya sistemi veya fiziksel hatalardan kaynaklanır.

    Yedekleme işlemini yapmadan önce şu yolu izleyebilirsiniz:

    Öncelikle sabitdiski hata denetiminden geçirmek iyi olacaktır. Sabitdisk üzerinde dosya sisteminden kaynaklanan hataların giderilmesi için bir disk taraması yapabilirsiniz.

    Aşağıdaki işlemi Komut istemi ile güvenli modda yapabilirsiniz.

    Veri hatası (döngüsel artıklık denetimi) hatasını gidermek için şunları deneyin:

    1. Başlatı tıklayın.
    2. Çalıştıra gelin CMD yazın ve enter tuşuna basın
    3. Komut istemi açılacaktır. Komut isteminde şu komutu uygulayın.
      chkdsk C: /f /r
    4. Chkdsk C: sürücüsünü taramaya başlayacaktır. C: sürücüsü hata yaşadığınız sürücünün harfi olmalıdır.
    5. Birim başka bir işlem tarafından kullanıldığından, Chkdsk
      çalıştırılamıyor.  Sitemin sonraki başlatılmasında bu birimin gözden
      geçirilmesini zamanlamak ister misiniz? (E/H)
       diye sorarsa E tuluna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sabitdisk taraması bilgisayar yeniden başladıktan sonra başlayacaktır.
    6. Chkdsk komutunda kullanılan parametreler şu anlama gelir
      chkdsk : Sabitdiski hatalara karşı denetle
      C: taranacak sürücü harfi
      /r : Bozuk kesimlerin konumunu bulup okunabilir bilgiyi kurtarır
      /f: Diskin üstündeki hataları giderir.
    7.  sabitdisk tarama işleminden sonra yine komut isteminde  şu komutu yazın ve enter tuşuna basın
      DiskPart

    8. Diskpart ekranında şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      rescan
    9. "DiskPart yapılandırmanızı taramayı tamamladı." mesajından sonra sorun düzelmiş olmalı.

    Bilgisayarınız normal açılmaya başladıysa

    Bilgisayarınızı virüs ve zararlı yazılımlara karşı tarayın:

    1. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? Dr Web ile sistemi virüslere karşı tarayın.
    2. MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? Malwarebytes i buradan indirin MB ile bilgisayarınızı tarayın.
    3. Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?  NPE ile bilgisayarınızı taratın.
    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

    • yukardaki problemden dolayı komutu gercekleştirdim ms dos imleci yanıp sönüyor ama bir degişlik yok kral55 7 yıl önce
    • @kral55 önce virüs taraması adımını gerçekleştirmeyi dener misin? hakan 7 yıl önce
    • komuttan sonra baya işlem yaptı en son yine % 10 tamamlandı ded fakat başka bir işlem yapmıyor ms dos komutta yazamıyorum ms dos kapatımmı 15 dakadır degişiklik yok başka yapbilecegim bişey varmı kral55 7 yıl önce
    • @kral55 %10 da bekliyorsa hala işlem yapıyor olabilir. Bu işlem 4-5 saat sürebilir. Acele etme. Hâlâ işlem bitmiyor ve takılıp kalıyorsa sabitdisk bozulmuş, sorunlar olabilir. Format atmayı deneyebilirsin. Bu da çözüm olmazsa yeni disk şart olur. hakan 7 yıl önce
    • harici disk bu içinde özel resim dosyalar var formatlarsam bütün veriler gider özelden size tel yazdım ms dos resmini size atsam bakabilirmisiniz hakan bey kral55 7 yıl önce
    • @kral55 o zaman sabırla işlemin bitmesini deneyin, sorun devam ederse Recuva programı ile verileri kurtarmayı deneyebilirsiniz hakan 7 yıl önce
    • team wiewer bağlanıp bakabilirmisiniz kral55 7 yıl önce
    • TEAM WİER KULLANIM şifre :1150 ID:547 701 109 kral55 7 yıl önce
    • @kral55 Teamviewer bilgilerini burada paylaşman doğru değil. Beklemekten başka yapılacak bir şey yok şuanda. Team ile bağlanmanın bir faydası olmaz. hakan 7 yıl önce
    • dos ekranını görüseniz daha faydalı olur diye paylaşmıştım işlem yaptıgım pc ayrılacagım için acele ediyorum hakan bey kral55 7 yıl önce
    • hakan bey harici hard diskim düzeldi formatlamaktan kurtardım bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler iyi çalışmalar kral55 7 yıl önce
    • @kral55 çok sevindim sorunun çözülmesine hakan 7 yıl önce

    Mrb cvp için teşekkürler hakan

    trojan.damaged.1 ve tool. hidewindow .20

    Bu dosyalar nedir virüsmüdür veya trojanmıdır gerçekten ?

    Şu an hala tarama yapıyorum dr.web scannerde sona geldiğinde silicem inş bundandır yaşadığım sorun.

    Kullanici425324 Kullanici425324 (1)
    10 yıl önce cevaplandı

    • evet, trojan.damaged.1 ve tool. hidewindow .20 temizlenmesi gereken malware grubu yazılımlar. Her tür soruna yol açabilirler alattin 10 yıl önce

    Bu işlemi gerçekleştirdiğim zaman epey zaman sonra harici belleği yere düşürdüm kablosu çıktı hemen taktım ve sonra yine aynı komutu yazdım.Ve şimdi şu uyarıyıa  alıyorum "Birim bir başka işlem yüzünden kullanımda olduğundan chkdsk çalıştırılamıyor.Bu birim önce çalıştırılırsa chdsk işleyebilir. O zaman bu birimde açılan tüm işleyiciler geçersiz olur. Bu birimde bir çıkartma zorlaması yapmak istiyor musunuz e⁄h "

    Bu durumda ne yapmalıyım?

    mavipota mavipota (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bazen dosyaları silerken dizin boş değil hatası veriyor dos üzerinden silmeye çalıştığımda da döngsel artklık.... hatası veriyor chkdsk işe yaramadı başka çözüm var mı?

      kaydolum kaydolum (97)