Visual Studio 2013'de Design View Nerede?

Visual Studio 2013 kullananlar daha önceki Visual Studio versiyonunda olan ve Web formları, HTML dosyalarının tasarımn halini gösteren Design View sekmesini göremeyebilirler.

Visual Studio 2013'de Design View nasıl aktif edilir? Visual Studio 2013'de Design View Nerede?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual Studio 2013'de design view ekranına ulaşabilmek için şu aşamaları gerçekleştirin:

    1. Solution Explorer ekranında Design View'de görüntülemek istediğiniz Web formunu ya da HTML dosyasını sağ tuşla tıklayın.
    2. Open With... seçin
    3. Açılan pencerede HTML (Web Forms) Editor seçin.
    4. Design View ekranını sürekli görmek istiyorsanız, Set As Default tıklayın.
    5. Sonra OK tıklayın.

    Yukarıdaki işlemden sonra Visual Studio 2013 içerisinde Web Form ve HTML dosyaları artık Design View içerisinde açılacaktır.

    alattin alattin (16984)