Visual Studio ile Sybase de veritabanına bağlanma

Merhaba, Visual Studio 2015 ile Sybase ase client da bulunan bir veritabanına nasıl bağlanabilirim yardımcı olabilir misiniz?

kullanici36 kullanici36 (16)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Buradan görebileceğiniz gibi  ADO.Net için Sybase data provier mevcut.

    Sybase için bağlanı cümlesi

    Data Source=SUNUCU_ADRESI;Port=5000;Database=VeritabanıAdı;Uid=KullanıcıAdı;
    Pwd=Parola;

    Sybase için ayrıca veri sağlayıcısı mevcut.

    Sybase ASE ve SDK .net üzerinden bağlantı yapmanızı sağlayan kütüphanelere sahip.

    1. http://scn.sap.com/community/developer-center/oltp-db buradan  Developer sürümünü indirin.
    2. Kurulum sırasında Custom seçin
    3. Kurulumda sadece  .Net ADO paketlerini seçin.
    4. Projenizden daha sonra Sybase.AdoNet4.AseClient.dll kütüphanesine referans verin.
    hakan hakan (15424)