Vmware kali linux kurulumu hatası "Could not detect which operating system ..."

sistemim 64bit bende kali 64bitin iso'sunu indirdim ama"Could not detect" diğe başlayan bi hata alıyorum yardımcı olurmusunuz.Teşekkürler.

kenan1211 kenan1211 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yaşadığınız sorunun sebebi yeni bir sanal makine oluşturduğunuzda seçtiğiniz işletim sisteminin .iso dosyasındaki işletim sistemi ile uyuşmaması sorunu olabilir.

    Hata da disk imajında işletim sisteminin tespit edilemediği yazılmış.Yükleme yapmayı şu şekilde deneyin;

    • i will install the operating system later (işletim sistemini daha sonra yükleyeceğim)

    seçeneğini seçin.Oluşturduğunuz sanal makineyi başlatın ve makinenenin .iso dosyasından boot edilmesini sağlayın.Windows 10 ve Windows 8.1 işletim sistemi kullanıyorsanız .iso dosyasını sanal sürücüde ekstra bir programa ihtiyaç olmadan açabilirsiniz.Diğer işletim sistemlerinde Deamon Tools, Virtual Clone Drive gibi ekstra bir programa ihtiyacınız olacaktır.Sanal sürücüyü oluşturduktan sonra Sanal makineyi başlatın ve Vmware programı menüsündeki VM kısmındaki Remevable Devices kısmına gelin ve CD/DVD nin seçili olduğuna dikkat edin.Sanal makineniz ilk kez oluşturulduğu ve içinde bir sistem olmadığından dolayı otomatik olarak DVD den boot edecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler kenan1211 8 yıl önce
    • i will install the operating system later dedikten sonra kurulumu nasıl yapıcağız birazdaha açarmısınız mesela, guest operating system a armized 6 yıl önce
    • i will install the operating system later dedikten sonraki işlemleri nasıl yapacağız mesela, guest operating system ve version yazan kısımları nasıl işaretlemeyiz bunun hakkındada bilgi verebilirmisiniz acaba. armized 6 yıl önce
    • @armized sanırım siz yeni bir sanal makina oluşturma adımlarını öğrenmek istediniz.Bu adımları isterseniz YouTube üzerinde izleyebilirsiniz.Bu anlamak açısından daha kolay olacaktır.Örneğin bu adreste https://www.youtube.com/watch?v=EVFHe3zZ6AE bir anlatım mevcut ismailsarp 6 yıl önce