Vodofone 861 android sürümü nasıl yükseltilir

bende vodofone 861 diye bi telefon var sürümü gingerbread yani 2.3.7

bunu nasıl değiştirebilirim

bi de her telefon için bu yöntem farklı mıdır?

ataberk11 ataberk11 (67)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonunların yazılım güncellemelerini manuel olarak Ayarlar-->Hakkında-->Yazılım güncelleme bölümünden kontrol edebilirsiniz.Telefon üreticisi eğer güncelleme verdiyse telefonunuz buradan güncelleyebilirsiniz.

    Şuanda telefonunuz 2.3.7 Gingerbread oldukça eski bir sürüme sahip, bu da telefonunuzun miadının doldurmak üzere olduğunu gösteriyor.Telefonunuzun hem eski olması hemde markası sebebiyle güncelleme alması bu saatten sonra imkansız olabilir.Üreticiler bu tarz telefonlara güncelleme vermek için uğtaşmayacaklardır.Muhtemelen telefonu bu şekilde kullanmak zorunda kalacaksınız.

    Android telefonlara Custom ROM denilen özelleştirilmiş ROM(işletim sistemi) yüklenebilir.Ancak bu her telefon için farklıdır.Her telefonun ROM u farklı olması gerekir.Bilgisayar gibi her işletim sistemini telefonlara kuramıyorsunuz.Telefonunuz Samsung, LG gibi bir marka olsaydı ROM bulmak kolaylaşırdı.Ancak Vodofone 861 telefon için kimse ROM yazmakla uğraşmayacaktır.

    Dolayısıyla telefonu bu şekilde kullanmaya devam etmek durumundasınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)