Vulkan run time libraries nedir?

Selamun aleyküm arkadaşlar nvidia ekran kartı güncellemesi gelmişti geçenlerde onu kurduktan sonra resimdeki işaretli olan program kuruldu o ne işe yarıyor ve her nvidia ekran kartı güncellemesi gelip indiriyorum indikten sonra kurma işlemine geçiyorum hızlı seçeneğeni seçmiyorum özel seçeneğini seçiyorum temiz kurulum seçip ileri diyip kurulu olan sürücüleri kaldırıp bilgisayarı benden yeniden başlatmamı istiyor yeniden başlatıp bilgisayar açılınca kurulum başlıyor bir sonraki nvidia ekran kartını özel seçeneğini öncekilerki gibi temiz kurulum yapsam bir sorun olurmu

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Vulkan geneneksel grafik işlemcileri daha iyi kullanmak amaçlı oyunlar tarafından kullanılan yeni bir API'dir.
    Api (Application Programming Interface). Uygulama Programlama Arayüzü anlamına gelen Api,
    herhangi bir uygulamanın belli işlevlerini diğer uygulamalarında kullanabilmesi için oluşturulmuş bir modüldür.

    Vulkan run time libraries ise Vulkan kullanan uygulamaların çalışması için gereken dosyaları içerir.

    Vulkan run time libraries, pek çok dll dosyasından oluşur. Eğer oyun oynuyorsanız daha iyi performans için Vulkan run time libraries uygulamasının bilgisayarınızda kalması iyi olur.

    Aynı şekilde Vulkan run time libraries ekran kartının daha verimli çalışması için de gereklidir.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

      bir sonraki nvidia ekran kartı güncellemesi geldiğinde kurulumu yaparken özel (gelişmiş) > ileri > temiz kurulumu seçiyorum > ileri diyorum nvidia grafik sürücüsünü geforce experince programlarını kaldırıyor kaldırma işlemi bittikten sonra benden bilgisayarı yeniden başlatmamı istiyor bilgisayar yeniden başlanıp açıldığında nvidia kurulum otomatik olarak başlıyor kurulumu böyle yapıyorum yani demek istediğim şuki bir sonraki nvidia ekran kartı güncellemesi geldiğinde Vulkan run time libraries yüklü iken yukarda nvidia kurulumunu anlattığım gibi yapsam birşey olurmu hakan bey

      efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)