Web search kaldırma

Web search kaldırma aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. Web search virüs mü? Web search nedir?

Web search ücretsiz yazılımlar ile beraber gelen tarayıcı korsanı sitedir. Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcıların ana sayfası ve arama motoru Web search  tarafından ele geçirilir. Ana sayfanızın değişmesindeki sebep muhtemelen son dönemde yüklediğiniz bir ücretsiz yazılımdır. Ücretsiz yazılımların son dönemdeki yeni marifeti tarayıcı ana sayfasını ele geçirmek böylece Web search gibi sitelere trafik oluşturmaktır.

Web search kaldırma aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. Web search silme şu adımlardan oluşacaktır:

  1. Web search ile alakalı reklam yazılımlarının kaldırılması.
  2. Chrome, Firefox ve Internet Explorer ana sayfalarının Web search'dan temizlenmesi
  3. Malwarebytes anti-malware ile bilgisayardaki virüs ve malwarelerin temizlenmesi.
  4. Emsisoft anti-malware ile Web search kaldırma
cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 7 Cevap

    Web search nasıl kaldırılır?

    Web search tarayıcı korsanı olarak adlandırılan bir sitedir. Bu tür tarayıcı korsanı sitelerin amacı kendi sitelerine trafik oluşturmak ve hitlerini arttırmaktır.

    Merak etmeyin Web search virüs değildir. Bilgisayarınıza zarar vermez. Bilgilerinizi çalmaz.  Fakat Google.com üzerindeki arama sonuçlarını değiştirmek ve sizi istediği içeriğe yönlendirmek gibi amaçlar barındırıyor olabilir. Yani siz Google üzerinde arama yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz fakat Web search bu durumu etkileyebilir ve değiştirebilir.

    Bu sebepten dolayı bu tür tarayıcı korsanı siteleri Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız bu tarayıcıdan kaldırmanız önerilir.

    Web search gibi siteler bu tür uygulamaların, zorla kendi sitelerini kullandırma isteklerinin biz internet kullanıcıları tarafından hoş karşılanmadığını bilmeleri ve bu tavırlarını değiştirmeleri gerekiyor.

    Lütfen sizler de bir program yüklerken dikkatli olun. Özellikle ücretsiz programları yüklerken kurulum aşamasında küçük puntolar ile reklam yazılımlarını ve tarayıcı korsanı siteleri bilgisayarınıza yükleyeceğini belirtir.  Dikkat etmezseniz bu yazılımlar bilgisayarınıza yüklenir.

    Yani siz tek bir program yüklediğinizi düşünürken aslında birden fazla programı bilgisayar yüklemiş olursunuz. Özellikle potansiyel istenmeyen yazılımlar ve reklam yazılımları son derece can sıkıcı olabilir.

    Bu programlar her zaman bu kadar masum olmayabilir. Aşağıda sizler için bilgisayarınızda genel bir bakım da yapacak işlemleri anlatacağım. Lütfen bu aşamaları eksiksiz yapın.

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız o aşamaya geçebilirsiniz.

    Web search nasıl kaldırılır?

    Web search kaldırma :  Reklam ve Potansiyel istenmeyen yazılımları Adwcleaner ile temizleme

    Web search kaldırma işleminde Adwcleaner oldukça faydalıdır. Adwcleaner ücretsiz bir reklam yazılımı kaldırma aracıdır. uzmanim.net tarafından test edilmiş ve önerilmiştir.

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      araxi.org  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  Web search  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  Web search  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Do Searches  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Aşağıdaki aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    TARAYICI KISA YOLLARININ TEMİZLENMESİ

    Bu aşamada şu tarayıcılar için kaldırma işlemi anlatılmıştır. Siz hangi tarayıcıda sorunu yaşıyorsanız o adımı gerçekleştirin.

    • Chrome Web search kaldırma
    • Firefox  Web search kaldırma
    • Internet Explorer Web search kaldırma

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız (Chrome, Firefox, Internet Explorer) bu aşamaları ona göre yapın.

    Aşağıdaki işlemi 2 kere yapmanız gerekerebilir.

    1. Başlatı tıklayın ve arama bölümüne kullandığınız tarayıcının adını yazın, örneğin Chrome.
    2. Daha sonra Programlar altında listelen Google Chrome ifadesini sağ tuşla tıklayın ve özellikleri
      seçin.

      Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  Web search kaldırma
    3. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi hedef bölümünde yazan  Web search ifadesi içeren satırı tamamen silin. Sarı ile gösterilen

    Chrome  Web search  nasıl kaldırılır?

    FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların Web search  'dan  temizlemesi

    Web search 'u Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    Web search   nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    Web search   nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

    Web search   nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    Web search 'u Firefox'dan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    Web search   nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

    Web search 'u Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştirtıklayın. Web search linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    Web search  nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin(varsa BrowserDefender,Web search , Nation zoomYontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    Web search   nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    Web search  windows kısa yollarını temizleme

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http://Web search " gibi olan ifadeyi silin.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan Web search  kısayolunu kaldırma​

    Internet Explorer Kısayolunu Temizleme:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  http://Web search  varsa bunu silin.

    Internet Explorer Do Searches  nasıl kaldırılır?

    Mozilla Firefox: Web search  kaldırma:

    1. Firefox'u açın, ekranın üst kısmındaki "Firefox" butonuna tıklayın.
    2. Yardım menüsünün altındaki Sorun Giderme Bilgileri ni tıklayın.
    3. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki "Firefox Tarayıcısını Sıfırla" butonuna tıklayın.
    4. Açılan pencerede Sıfırla butonuna tıklayın.
    5. İşlem tamamlandıktan sonra Firefox kendini yeniden başlatacaktır.

    Firefox Kısayolunu Temizleme:

    1. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://Web search  varsa bunu silin.Firefox Web search   nasıl temizlenir?

    Google Chrome:  Web search  kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "Nation zoom, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve Web search 'u kaldırın.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Chrome Kısayolunu temizleme:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://Web search  yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome Web search   nasıl kaldırılır?

    Malware temizleme genel bir bakım ve virüs temizleme

    Bu adımda Web search  ait  kayıt defteri girdileri ve Web search  ait dosyalar temizlenecektir.

    1. Malwarebytes antmalware programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin.
      Malwarebytes nasıl kullanılır?
      Malwarebytes  anti-malware bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.
    2. Emsisoft anti-malware ile Web search kaldırma:
      Emsisoft anti-malware  tarayıcı korsanlarına karşı etkilidir ve postansiyel istenmeyen yazılımları kaldırmak için oldukça uygundur.
      Emsisoft anti-malware nedir, nasıl kullanılır?

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://Web search istenmeyen tarayıcı korsanı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook'ta takip ederek bize destek olabilirsiniz:

    https://www.facebook.com/uzmanim.net

    Aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhaba. çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz yanlız size bir şey sormak istiyorum ben şimdi win 8 kullanıyorum ve bu web search denen program banada bulaşmıştı bu dediğin adımlara uydum ve kalkmış gibi görünüyor ama ben adw cleaner yükledim ve kullandım pc restlenince bu adw denen program yok oldu yani sanki kendi otomatik kaldırırdı pc den.Bir de pc reslenince google chrome kullanıyorum ben chrome'a sağ tıkladım ve chrome/özellikler e geldim ardından hedef te ayrı bir link yada başka hiçbi sekme yok tu yani sadece adw kaldırdı gibi görünüo sizce bilgisayarımdan bu web search denen program kalkmışmıdır ?

      arma arma (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Web-search ana sayfasını görmüyorsanız kaldırma başarılı demektir. Adwcleaner kurulum yapmaz. İndirme yaptığınız klasörde çalıştırılabilir hali duruyordur. alattin 9 yıl önce

      Programı indirip resimdeki talimatları uygulamak yeterli oldu. Tarayıcı ayarlarıyla uğraşmaya hiç gerek yok. Ne yaptıysam kurtulamamıştım ta ki bu yazıyı okuyana kadar. Çok yardımcı oldu teşekkürler.

      analitik analitik (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Merhaba, Adwcleaner'la tarama yaptıktan sonra seçili dosyaları temizledim bilgisayarım açılıyor ama ekran gelmiyor

        ahmet4600 ahmet4600 (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          çok teşekkür ederim. bir çırpıda kurtuldum sayenizde

          haydar25 haydar25 (16)
          9 yıl önce cevaplandı

            arkadaşlar çok teşekkür eder,m ALLAH SİZDEN  RAZI OLSUN . EMEĞİNİZE GÖZLERİNİZE SAĞLIK :)

            kullanici365983 kullanici365983 (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              Allah razı olsun kim yaptıysa bu yazıyı tek dokunuşta gitti virüsler cidden çok yararlı oldu o CLEAN programını kodlayıp ücretsiz olarak bize sunandanda Allah razı olsun sonunda kurtuldum

              justad justad (1)