Web sunucusu bu dizinin içindekileri listelemeyecek şekilde yapılandırılmış.

Localhost'da IIS çalıştırmak istediğimde şu şekilde hata alıyorum.

"Uygulama adı" Uygulamasında Sunucu Hatası

HTTP Hatası 403.14 -  Forbidden

HRESULT: 0x00000000

HRESULT açıklaması : Web sunucusu bu dizinin içindekileri listelemeyecek şekilde yapılandırılmış.

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yöntem 1

    Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    1. IIS Yöneticisi'ni başlatın. Bunu yapmak için, Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklayın, inetmgr.exe yazın ve Tamam'ı tıklayın.
    2. IIS Yöneticisi'nde, sunucu adını genişletin, Web siteleri'ni genişletin ve değiştirmek istediğiniz Web sitesini tıklayın.
    3. Özellikler görünümünde Dizinlere Gözatma'yı çift tıklayın.
    4. Eylemler bölmesinde Etkinleştir'i tıklayın.

    Yöntem 2

    Bu sorunu çözmek için şu adımları izleyin:

    1. IIS Yöneticisi'ni başlatın. Bunu yapmak için, Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklayın, inetmgr.exe yazın ve Tamam'ı tıklayın.
    2. IIS Yöneticisi'nde, sunucu adını genişletin, Web siteleri'ni genişletin ve değiştirmek istediğiniz Web sitesini tıklayın.
    3. Özellikler görünümünde Varsayılan Belge'yi çift tıklayın.
    4. Eylemler bölmesinde Etkinleştir'i tıklayın.
    5. Dosya Adı kutusuna varsayılan belgenin adını yazın ve Tamam'ı tıklayın.

    Kaynak : Microsoft

    ergin ergin (2539)