Web Uygulamasını Android Uygulaması Yapma ve Adsense İlişkisi

javascript ile hazırladığım bir bilgi yarışması uygulamam var, web sitesi üzerinden çalışıyor. ben bunu android uygulamasına dönüştürmek istiyorum. iki sorum var:

1) sitemde adsense reklamları var. siteyi webview ile görüntüleyip uygulama haline getirirsem, kullancının bu uygulamaya girip reklamları görüntülemesi ya da tıklaması google açısından bir sorun yaratır mı?

2) webview dışında uygulamayı birebir yapabilmek için başka yöntemler var mı? yoksa sıfırdan uygulama mı yaptırmamız gerekecek?

dvrm dvrm (1)
5 yıl önce sordu

  • Bir sorun olmaz puffinden girersen ama google chrome den girersen belkii bi ihtimal veremem darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Uygulamanı APP haline getirmek istiyorsan https://phonegap.com/ gibi bir teknolojiden yararlanabilirsin. Kullanımı oldukça kolaydır.  Uygulaman şuan olduğu gibi HTML ve Javascript bileşenlerden oluşur.  Bu da sana çok az iş yükü getirir. Phonegap HTML, Javascript ile oluşturulan sayfaları bir framework içine alarak app haline dönüştürür. İncelemende fayda var. App için de adsense ilişkilendirmesini yapabilirsin.

alattin alattin (16999)