WHAT_is.html virusu nedir?

Masaüstünde ve resim dosyalarımın olduğu klasörlerde  308_WHAT_is.html adında bir dosya var. Tüm resim, video, doc, xls belgelerinin uzantısı .thor oldu.

308_WHAT_is.html dosyası içinde şunlar yazıyor

!!! IMPORTANT INFORMATION !!!

All of your files are encrypted with RSA-2048 and AES-128 ciphers.
MOre information about the RSA and AES can be found here: ....
Decrtpying of your files is only possible with the rpivate key and decrypt program.

Bu dosya nedir? Bilgisayarımdaki dosyaların uzantısı neden .thor oldu?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer bilgisayarınızda tüm dosyaların uzantısı .thor olduysa ve bu dosyaların yanında WHAT_is.html gibi dosyalar varsa bilgisayarınıza Locky ramsomware bulaştı demektir.

    Bu dosyadaki mesaj tüm dosyalarınız şifrelendi manasına gelmektedir.

    Daha önce .thor uzansıtına sebep olan Locky Ramsomware yani fidye virüsü ile ilgili aşağıdaki paylaşımları yapmıştık.

    Locky virüsü nasıl temizlenir?

    .thor virüsü nedir? .thor uzantılı dosyaların şifresi nasıl çözülür?

    Bu linklerden Locky fidye virüsüne karşı ne yapabilirsiniz öğrenebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)