WhatsApp bilgisayarda nasıl kullanılır?

Android WhatsApp uygulamasını Windows 7 yüklü bilgisayarıma kurabilir miyim?

Pc'ye WhatsApp nasıl yüklenir? Pc'ye WhatsApp yükleme imkanım var mı?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android WhatsApp uygulamasını kendi pc'nize rahatlıkla yükleyebilirsiniz. WhatsApp yüklemek için önce BlueStacks isimli uygulamayı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. BlueStacks, bilgisayarınızda Android işletim sistemindeki programları çalıştırmanızı olanak sağlayan bir uygulamadır. Android işletim sistemi için yazılmış olan oyun ve programlar BlueStacks ile bilgisayarınızda sorunsuz çalıştırılabilir.

    Öncelikle BlueStacks nedir? BlueStacks nasıl kullanılır? linkinde anlatılanları uygulamalısınız.

    BlueStacks yüklendikten sonra uygulamanın içerisinde Google Play Store'da WhatsApp uygulamasını aratınız. Daha sonra aynı telefonda olduğu gibi Yükle butonuna tıklayınız.

    Butona tıkladıktan sonra uygulama sizden gerekli izinleri kabul etmenizi isteyecektir. Kabul Et'e tıklayıp WhatsApp uygulamasını indirmeye başlayınız.

    WhatsApp indirme ve yükleme aşamaları bittikten sonra BlueStacks uygulamasının ana ekranında WhatsApp uygulamasını göreceksiniz. Üzerine tıklayarak açınız.

    Şartlar ve Koşullar ekranında 'Onayla ve devam et' butonuna tıklayınız. Sonra ülke kodunu ve telefon numaranızı girip WhatsApp uygulamasına onaylatmanız gerekmektedir. (Bu aşamada eğer WhatsApp mesaj yolu ile gönderilen kodu onaylamaz ise telefonla arayarak onay kodu gönderme seçeneğini kullanınız.)

    Telefon veya sms yolu ile aldığınız kodu ilgili alana giriniz. WhatsApp uygulaması gerekli izni verdikten sonra bilgisayarda WhatsApp kullanmanın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

    murat murat (12492)