Whatsapp durduruldu hatası nasıl çözülür?

Whatsapp durduruldu hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

Whatsapp durduruldu hatası nasıl çözülür?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Whatsapp son dönemim en popüler mesajlaşma uygulaması olarak markette tepedeki yerini almış durumda. Pek çok rakip mesajlaşma uygulamasına rağmen en yaygın kullanılanın Whatsapp olduğunu söylemek yanlış olmaz.

    Bu kadar popüler olması bazı hatalar ile karşılaşılmayacağı anlamına gelmiyor elbette. Whatsapp da diğer bütün uygulamalar gibi sorun yaşayabildiğimiz bir uygulama. Bazı hatalar Whatsapp kaynaklı olup gelecek güncelleme ile düzeltilen hatalardır. Bazıları da kullanıcının telefonu, interneti vb. etkenlerden dolayı ortaya çıkar.

    Alabileceğiniz hataların arasından biri de Whatsapp durduruldu hatasıdır. Whatsapp üzerinde mesajlaşırken, dosya paylaşımı yaparken veya sadece açmaya çalıştığınızda bile karşılaşabileceğiniz Whatsapp durduruldu hatasının bir çok sebebi olabilir. Whatsapp durduruldu hatasının kesin bir nedeni olmadığı gibi denemeniz gereken de bir çok yöntem vardır.

    Whatsapp durduruldu hatası nasıl çözülür?

    1. Whatsapp durduruldu hatasını çözmek için ilk denemeniz yöntem:

    • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
    • Uygulamalar başlığına tıklayın ve listeden Whatsapp uygulamasını bulun.
    • Whatsapp başlığına tıkladığınızda Uygulama bilgileri penceresi açılacaktır.
    • Bu sayfada Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle butonlarına basın.

    Sorun çözülmediyse lütfen diğer adımları deneyin.

    2. Uygulama tercihlerini sıfırlayın. Uygulama tercihlerini sıfırlamak sorunu çözmekte etkili olabilir.

    • Ayarlar menüsünün alt bölümünde bulunan Uygulamalar a girin.
    • Karşınıza Uygulamalar listesi gelecektir. Sağ üst bölümde bulunan üç nokta ikonuna tıklayın.
    • Uygulama tercihlerini sıfırla ya tıklayın.
    • Son olarak işlemi onaylarak Android cihazınızı yeniden başlatın.

    3. Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan silin. Telefonunuzu yeniden başlatın. Whatsapp uygulamasını sildiğinizde Whatsapp hesabınız ve mesajlarınız kaybolmayacaktır. En son yedekleme tarihine göre, ki bu da bir önceki geceye tekabül eder, geri yüklenir. Whatsapp uygulamasını daha sonra Google Play Store üzerinden indirip, telefon numaranızı girerek açabilirsiniz.

    Tüm bu işlemlerden sonra hatayı almaya devam ediyorsanız telefonunuza reset atmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu işlem cihazdaki tüm verileri silecektir. Cihaz sıfırlama işlemine geçmeden önce uygulama ve verilerinizin yedeğini alın. Telefonunuzu sıfırlamak için:

    • Ayarlar menüsü altında bulunan Yedekle ve sıfırla ya girin.
    • Fabrika verilerine sıfırla yazısına tıklayın.
    • Son olarak Telefonu sıfırla ve Her şeyi sil diyerek işlemi onaylayın.​

    Bu adımlardan biri Whatsapp durduruldu hatasını çözecektir. Tüm bu adımları denemenize rağmen Whatsapp durduruldu hatası alıyorsanız uzmanim.net üzerinden soru olarak sorabilirsiniz

    damlakoc damlakoc (1391)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba benim telefonum sadece WhatsApp değil MSN Facebook da aynı hatayı veriyor dediğiniz bütün aşamaları yaptım ayrıca telefonumu servise gönderdim ama hala aynı hatayı veriyor ne yapmalıyım.... zohre19 7 yıl önce
    • Bende bütün aşamaları yaptım bir işe yaramadı telefonumu sıfırlamak da istemiyorum kullanici645804 3 yıl önce

    Eğer General Mobile GM8 kullanıyorsanız ve WhatsApp durduruldu hatası alıyorsanız bu link size yardımcı olacaktır:

    WhatsApp son güncellemesinden sonra General Mobile Gm8 kullanan kullanıcılar WhatsApp Durduruldu mesajı almaya başladı. Hatanın çözümü için şu linki inceleyebilirsiniz: Hata: general mobile gm8 whatsapp durduruldu

    murat murat (12492)