Whatsapp konuşma mesaj kayıtlarım silindi

Telefona format atmadan önce konuşmaları kaydettim . Telefonu açtım whatsappi kurdum ancak konuşma kayıtlarını getirmeyi atla dedim o  an netim bitiyor diye atla dedim paketim 30  dk sonra yenilendi bende sohbet yedeği yerine tıkladım ama yanlışlıkla yine drive a yedekleye bastım sonra whatsappin verisini silip geri mesajları geri getir dedim giriş yaptıktan sonra ama mesajlar ve medya gelmedi .

suleyman2498 suleyman2498 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp yedeklerinizi lokal hafıza dışında artık buluta da yedekliyor.Bu yedekleme işlemi Android tarafında Gmail üzerinden iPhone tarafında ise iCloud üstünden yapılıyor.

    Sizin telefonunuz Android olduğuna göre sohbetinizi yedeklediğiniz gmail adresi ile daha sonradan girilen gmail adresinin aynı olup olmadığna dikkat ediniz.Eğer aynı ise tüm yedeklerin geri yüklenmesi gerekli.Girdiğiniz gmail adresinde ne kadar yedek bulunduğu bilgisini de almış olmanız gerekiyor.Bu durumda yedeklemenin olup olmadığına da tahmin edebilmiş olursunuz.

    Bu durumda şunu deneyebilirsiniz.Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını kaldırın.Ardından tekrar yükleyin ilk aşamada telefonunuza kayıtlı gmail hesabına göre size yedek olup olmadığını söylemesi gerekli.Bu durumda telefonunuza eklenmiş olan gmail adresinin sizin yedeğinizi barındırdan gmail adresi olup olmadığını kontrol edin.Telefonunuzda Ayarlar->Hesap (bu telefona göre farklılık gösterebilir) altında eklenmiş hesapların olması gerekli.Yedeklerinizi bu sayede geri getirmek mümkün olur.Ayrıca siz yedeği geri almadan telefonunuz boş haldeyken yedekleme yaptı iseniz.Gmail üzerinde bulunan yedek kısmının üzerine mi yapılır, yoksa ona ekleme mi yapılır sorusu da önemli.Açıkçası bu durum hakkında net bir bilgiye sahip değilim.Eğer bu şekilde bir durumla karşı karşıya iseniz ve yedeğiniz istediğiniz gibi geri gelmedi ise eski yedeklerin üzerine yazılmış diyebiliriz.Bu durumda buluttaki yedeklerinizi alamadıysanız geriye local,yerel hafızadaki yedekleri geriye döndürme ihtimali kalacaktır.Sizin local hafıza da mesajları geri getirme durumunu son ihtimal olarak denemeniz gerekecektir.Aşağıdan yerel hafızada ki mesajları geri getirmenin nasıl yapılacağını bulabilirsiniz.

    whatsapp mesajlarını geri getirme nasıl yapılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)