whatsapp mesajlarını geri getirme

Telefonumdaki yaklaşık 6-7 ay önceki silinen whatsapp mesajlarını nasıl geri getirebilirim?

Bir de o zaman başka hat kullanıyordum, şimdi başka hat, telefonun hafızasında bu mesajlar tutulur mu? Tutuluyorsa nasıl ulaşabilirim?

Başka hat ile mümkün olmazsa o hattımı geri açtırıp telefona takarsam mesajları alabilir miyim?

Whatsapp mesajları için mümkün olmuyorsa normal mesajlar için aynı soruyu sormak istiyorum, silinen o mesajları hat başka olsa bile telefon bellekte bir yerde saklar mı?

Şimdiden teşekkür ederim, saygılar

newpastime newpastime (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Telefonunuz IOS mu yoksa Android mi yazmamışsınız. Ben Android için yapılabilecekler anlatayım. Aşağıda bir kaç uygulama önereceğim. Bu uygulamalardan birini seçebilirsiniz.

    iMyFone Kullanarak Android'den Silinen WhatsApp Mesajı Nasıl Kurtarılır?

    Silinen Whatsapp mesajlarını kurtarmak için iMyFone ChatsBack kullanabilirsiniz.  iMyFone ChatsBack WhatsApp mesaj kurtarma size bu konuda yardımcı olacaktır. iMyFone ChatsBack,  iOS ve Android cihazlardan silinen WhatsApp mesajlarını/fotoğraflarını/videolarını farklı şekillerde hızlı bir şekilde kurtarmanıza yardımcı olabilir. Son kurtarma işlemini gerçekleştirmeden önce kurtarılabilir verileri ön izleyebilirsiniz.

    Başlamak için ChatsBack'i bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirmeniz yeterlidir.

    Adım 1: Cihazınızı bilgisayara bağlayın.

    iMyFone Kullanarak Android'den Silinen WhatsApp Mesajı Nasıl Kurtarılır

    Adım 2: Verileri taramaya başlayın.

    iMyFone Kullanarak Android'den Silinen WhatsApp Mesajı Nasıl Kurtarılır

    Adım 3: İhtiyacınız olan verileri önizleyin ve kurtarın.

    iMyFone Kullanarak Android'den Silinen WhatsApp Mesajı Nasıl Kurtarılır

    Telefonumdaki yaklaşık 6-7 ay önceki silinen whatsapp mesajlarını nasıl geri getirebilirim?

    WhatsApp, her sabah saat 4'te otomatik olarak yedekleme yapar ve yedeklemeleri Android telefonunuzun microSD hafıza kartında saklar. En son yedeklemeyi geri yüklemek için WhatsApp'ı silip yeniden yüklemeniz gerekir.

    Bir de o zaman başka hat kullanıyordum, şimdi başka hat, telefonun hafızasında bu mesajlar tutulur mu? Tutuluyorsa nasıl ulaşabilirim?

    Mesajlar SIM kartta değil telefonun hafızasında yani SD kartta tutulur.

    Yedeklenen mesajlar /sdcard/WhatsApp/Databases klasöründe tutulur. Bu klasörü kontrol edin. Bu klasörde msgstore.db.crypt7 gibi crypt7 uzantılı dosyalar varsa bu dosyalarda mesaj yedekleri tutulur.

    crypt7 dosyaları şifrelenmiş dosyalardır. Fakat bu dosyaların içeriğini görüntülemek mümkündür.

    Bu dosyaları görüntüleyebilmek için telefonunuzun Root edilmiş yani kırılmış olması gerekir.

    Şifreli WhatsApp dosyalarını WhatsApp Viewer programı ile görüntüleyebilisiniz. WhatsApp Viewer programını buradan indirebilirsiniz.

    Başka hat ile mümkün olmazsa o hattımı geri açtırıp telefona takarsam mesajları alabilir miyim?

    Eğer yukarıda bahsettiğim klasörde yedekleriniz duruyor ve silmediyseniz evet bu mümkündür.

    Whatsapp mesajları için mümkün olmuyorsa normal mesajlar için aynı soruyu sormak istiyorum, silinen o mesajları hat başka olsa bile telefon bellekte bir yerde saklar mı?

    Normal mesajlar silinselerde geri getirilebilir. Android cihazlarda SMS yani kısa mesajlar

    ./dbdata/databases/com.android.providers.telephony/mmssms.db
    ./data/data/com.jb.gosms/databases/gommssms.db

    klasörlerindeki veritabanlarında saklanır.

    Android silinen verileri kurtarma işleminde benim kullandığım en başarılı program Easeus mobisaver.

    Bu program android'de

    • Android silinen mesajları, sms geri getirme
    • Android silinen fotoğrafları geri getirme
    • Android silinen videoları geri getirme
    • Android silinen kişileri geri getirme
    • Android silinen belgeleri geri getirme

    işlemlerinde oldukça başarılı. EaseUS MobiSaver for Android ücretli bir program. Ücretsiz programı silinen verileri gösteriyor fakat geri almak istediğinizde satın almanızı istiyor. Ücreti 39$ civarında.

    EaseUS MobiSaver for Android buradan indirerek silinen verileri kurtarabiliyor mu ( en azından sizin istediklerinizi geri getirebiliyor mu) görebilirsiniz.

    Android cihazlarda silinen verileri geri getirmek için pek çok ücretsiz program denedim. Bazıları telefonun root edilmesini istedi, root işlemini gerçekleştirdim. Bu seferde dahili bellekde kayıtlı verileri geri getiremediler. Harici bir SD bellek kullanıyorsanız ondaki verileri geri getirmek kolay fakat dahili bellekte bulunan ve silinen verileri geri getirme konusunda en başarılı program EaseUS MobiSaver for Android programı.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Aynı durumdayım.lütfen sizinle irtibata gecebileceğim adres veya telefon verebilirmisiniz kullanici785640 5 yıl önce
    • @kullanici785640 iletim bölümüden ulaşabilirsiniz. Bu sayfanın en altında. alattin 5 yıl önce
    • Vay be 4 sene olmuş güncel mi :/ darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak evet ama telefonda root olması şart. Zaman çabuk geçiyor dostum alattin 5 yıl önce

    elimizde başkasına ait msgstore.db.crypt7 dosyası mevcut olduğunu düşünelim peki bu dosyayı nasıl açabiliriz? Key olmaması problem yaratır mı =_?

    raypark30 raypark30 (1)
    9 yıl önce cevaplandı

        Iyi aksamlar,samsung e5 telefonumda ki whatsaap resimlerimin hepsi silindi,onbellegi temizledigim icin oldugunu dusunuyorum ama geri getirmeyle alakali hicbir program ise yaramadı,burda ki programi da acmadi telefon..ne yapabilirim,kurtulur mu acaba resimler?yedekleri yok galiba bulamadim dosya icinde

        zeynepneco zeynepneco (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          Asımın kullandığı eski telefonda sim kart olmadan mesajlarına ve vatsap mesajlarına ulasabiliriyim

          kullanici956514 kullanici956514 (1)