WhatsApp otomatik indirmeyi kapatma nasıl yapılır?

WhatsApp'ta bir arkadaşım bana fotoğraf ve video gönderdiği zaman otomatik olarak telefonuma iniyor ama ben WhatsApp fotoğrafları ve videoları otomatik kaydetmesin istiyorum. WhatsApp'ta otomatik indirmeyi kapatma nasıl yapabilirim?

WhatsApp'ta fotoğrafları otomatik indirme (kaydetme) özelliği nasıl kapatılır? WhatsApp otomatik video indirmeyi kapatmak istiyorum nasıl kapatırım?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp'ta videoları ve fotoğrafları otomatik indirme (kaydetme) nasıl kapatılır?

    WhatsApp'ta otomatik indirme özelliği varsayılan olarak açık geliyor. WhatsApp otomatik indirme özelliği sayesinde birisinin bize gönderdiği fotoğraf, video ve dosyalar otomatikmen telefonumuza kaydoluyor. Eğer siz WhatsApp videoları ve fotoğrafları otomatik indirme yapmasını istemiyorsanız aşağıda anlattığım WhatsApp'ta otomatik indirmeyi kapatma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

    1. WhatsApp'ı açın.
    2. Sağ üst köşedeki Seçenekler simgesine dokunun ve Ayarlar'a tıklayın.

    3. WhatsApp Ayarlarına girdikten sonra "Veri ve depolama kullanımı"na tıklayın.

    4. Veri ve depolama kullanımı bölümünden hem "Wi-Fi'ya bağlıyken" seçeneğini hem de "Mobil veri kullanırken" seçeneğini seçerek bütün tikleri kaldırın ve en sonunda Tamam'a tıklayın.

    5. Artık WhatsApp'ta videoları ve fotoğrafları otomatik indirme özelliği kapanacak ve WhatsApp'ta gelen medyalar otomatik indirilmeyecektir.

    WhatsApp'ta otomatik indirmeyi kapatmak için bu adımları uygulamanız yeterli.

    omercik omercik (9418)