Whatsapp sızmaya çalısan reklam yazılımı olarak siniflandi

Whatsapp sizmaya calisan reklam yazılımı olarak sınıflandi.Güvenliğiniz için bu uygulamayı kaldırın.Telefonumdaki anti virüs programının yaptığı tarama sonucunda böyle bir risk belirdi.Ne yapabilirim şimdilik whatsapp ı kaldırdım ama bunun bir çözümü olmalı.WhatsApp ı önceden de kullanıyordum böyle bir sıkıntı yaşamadım.

nehir68 nehir68 (86)
7 yıl önce sordu

  • ekran görüntüsü yollar mısınız? Bu uyarıyı hangi program veriyor? murat 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Eğer WhatsApp uygulamasını Google Play veya Appstore üzerinden indirdiyseniz, yani resmi WhatsApp uygulamasını indirip kurduysanız AVG antivirüs pro false possitive yani hatalı virüs uyarısı veriyordur.

Antivirüs programları bazen bu tür yanlış bildirimler yapar. Eğer dediğim gibi resmi kanallar üzerinden WhatsApp indirdiyseniz AVG hatalı uyarı veriyordur. Önemli değil.

murat murat (12492)
7 yıl önce cevaplandı

  • @nehir68 evet düzelir. Antivirüs veritabanını günceller AVG yetkilileri normale döner murat 7 yıl önce

Bu haberi nereden aldığınızı söylerseniz yardımcı olabiliriz.

notify notify (538)