WhatsApp son görülme zamanı (last seen) nasıl gizlenir?

Samsung Galaxy S4 telefonumda WhatsApp kurulu. WhatsApp içinde listedeki herhangi birine baktığımda last seen today at 20:57 gibi  son görülme zamanı yazıyor.

WhatsApp içerisinde son görülme / last seen zamanını  nasıl gizlerim?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önemli:  WhatsDog adlı uygulama siz son görülmeyi kapatsanız da online ve last seen bilgilerini karşı tarafa bildiriyor. Buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Whatsdog nedir? whatsdog nasıl kullanılır?

    iPhone Whatsapp Last Seen Son Görülme Zamanı Gizleme:

     "Whatsapp » Settings » Chat settings » Advanced » Last Seen Timestamp on » off" yolunu izleyerek iPhone'larda whatsapp last seen / son görülme tarihini gizleyebilirsiniz. Ancak, bu işlemi yaptığınız zaman kendi last seen kısmınızın gizlenmesinin yanında kişi listenizdeki kullanıcıların last seen / son görülme bilgisini de gizlemiş olursunuz. Ayrıca bu ayarı değiştirdiğiniz zaman, tekrar bir değişiklik yapmak için 1 gün beklemek zorundasınız.

    Android Whatsapp Last Seen  Son Görülme Zamanı Gizleme

    Güncelleme:
    Android cihazlara da Whatsapp Last Seen / son görülme gizleme özelliği geldi.

    Android üzerinde Whatsapp kullananlar WhatsApp'ı güncellemeli, son sürümü yüklemeliler.

    Google Play üzerinden WhatsApp 2.11.186 sürümünü yükleyin.

    Daha sonra Ayarlar (Settings) / Hesap (Account) / Gizlilik (Privacy) bölümüne girin.

    Burada Last Seen / Son Görülme  bölümünde Herkes (Everyone) / My Contacts ( Kontaklarım) / Nobody (Hiç kimse) seçeneklerinden size uyanı seçin. Nobody / Hiç kimse seçerseniz last seen / son görülme  kapatılmış olur. Fakat siz de kimsenin last seen / son görülme bilgisini göremezsiniz.

    Whatsapp son görülme zamanı nasıl gizlenir?

    Program ile Android  Whatsapp Last Seen / son görülme gizleme:

    Android telefonlarda last seen / son görülme gizlemek için ayrı bir yazılıma ihtiyacınız olacak.  Google Play'de bulabileceğiniz bu uygulamalardan en kullanışlısı "Block Whatsapp Last Seen".

    "Block Whatsapp Last Seen". şu şekilde çalışıyor:
    Whatsapp'a girdiğinizde, bu uygulama  otomatik olarak internet erişiminizi keser. Bu esnada gelen mesajı görebilir, hatta cevap da yazabilirsiniz. Whatsapp'tan çıktığınızda ise uygulama otomatik olarak internet erişiminizi tekrar aktif ederek mesaj alışverişinizi devam ettirmenizi sağlar. Bu işlemle Whatsapp Last Seen'i gizleyemezsiniz ancak o aşamada son görülme tarihiniz ne ise o şekilde kalır. Değişiklik olmaz.

    Blackberry Whatsapp Last Seen / Son Görülme gizleme:

    Aslında Blackberry telefonlar için özel bir yöntem yok fakat, Android telefonlarda kullanılmak üzere açıklamasını yazdığımız uygulmayı siz manuel olarak da uygulayabilirsiniz.

    Whatsapp'a girmeden önce telefonunuzun internet erişimini kesin.

    Mesajınıza bakıp, cevap verdikten sonra internet erişiminizi tekrar aktif ederseniz hem mesajınız gidecektir hem de whatsapp son görüntüleme tarihi daha önceden nasılsa o şekilde kalacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Güncelleme :

      Android cihazlara da Whatsapp Last Seen / son görülme gizleme özelliği geldi.

      Whatsapp son görülme zamanı nasıl gizlenir?

      Android telefonumda son görülme  zamanımı / last seen time nasıl gizlerim?

      Malesef Android'te son görülme zamanını / last  seen time gizmemek için bir  seçenek yoktur.

      Ama istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz.

      Engellenmiş kişiler,  size mesaj gönderemez ve sizin "son görülme" veya "çevrimiçi" durumunuzu göremezler.

      murat murat (12492)