Whatsapp telefon numarası nasıl değiştirilir?

Whatsapp'ta telefon numaramı nasıl değiştiririm?

Whatsapp telefon numarası nasıl değiştirilir?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonun numaranızı değiştirmek istiyorsanız, yeni bir sim kart alacaksanız, bu bir çok veriyi kaybedeceğiniz anlamına gelirdi. Artık tüm verileri yedekleyebiliyor ve geri yükleyebiliyorsunuz.

    Böyle bir durumda Whatsapp verilerinizi yedeklemenin pek bir oluru yok. Ancak Whatsapp bu durum için elbette bir çözüm düşünmüş. Yeni bir Whatsapp yerine numarası değişmiş bir Whatsapp kullanabilirsiniz.

    Ancak bu özelliği kullanmak için henüz yeni bir telefon numarasına geçmemeniz gerekmekte.

    Whatsapp numara değiştirme özelliği bizlere ne sağlar?

    Whatsapp numara değiştirme özelliğini kullanarak:

    • Bulunduğunuz tüm gruplar yeni numaranızda da aynı kalır.
    • Telefonunuzu değiştirmediğiniz sürece, yeni numaranıza eski sohbetler de taşınır.
    • Whatsapp profiliniz aynı kalır.
    • Eski numaranıza sahip olan hesap otomatik olarak silinir.

    Numara değiştirme işlemi için değiştireceğiniz numaranın aktif olması gerekmektedir.

    WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar ve sonra profil fotoğrafınıza dokunarak aktif olan telefon numarasını görebilirsiniz. Bu numaranın değiştireceğiniz eski numara olması gerekmektedir.

    Bu durum sağlanıyorsa Whatsapp numara değiştirme işlemine başlayabilirsiniz.

    Whatsapp telefon numarası nasıl değiştirilir?

    1. Telefona yeni sim kartınızı takın.

    2. Whatsapp uygulamasını açın. Ayarlar bölümüne girin.

    3. Ayarlar bölümünde Hesap kısmında bulunan Numara Değiştir yazısına tıklayın.

    4. Açılan ekranda ilk bölüme eski telefon numaranızı girin. İkinci bölüme de yeni telefon numaranızı girin.

    5. Sağ üst kısımda bulunan Bitti butonuyla işlemi sonlandırın.

    Bu işlemden sonra yeni telefon numaranız doğrulanacak ve standart Whatsapp hesap açma işlemleri tamamlanacaktır.

    damlakoc damlakoc (1391)