WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır?

WhatsApp toplu mesaj listesi nedir?

WhatsApp toplu resim nasıl gönderilir?

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta Toplu Mesaj Listesi özelliği sayesinde toplu mesaj göndermek mümkün.

    Çeşitli özel günlerde WhatsApp'ın toplu mesaj özelliği sayesinde birden fazla arkadaşınıza aynı anda resimmesaj veya belge gönderebilirsiniz.

    WhatsApp'ta toplu mesaj özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar ilk etapta toplu mesaj özelliğini bulamayabilir. Çünkü WhatsApp'ta toplu mesaj göndermek için Toplu Mesaj Listesi oluşturulması gerekiyor.

    İsterseniz hiç zaman kaybetmeden WhatsApp'ta toplu mesaj listesini nasıl oluşturabileceğinize ve WhatsApp'ta toplu mesaj göndermek için yapmanız gerekenlere geçelim.

    WhatsApp toplu mesaj listesi nedir?

    Toplu Mesaj Listeleri, toplu mesaj göndermek istediğiniz kişilerin bulunduğu bir listedir. Böylece toplu mesaj göndermek istediğinizde aynı kişileri tekrar seçmenize gerek kalmaz.

    WhatsApp toplu mesaj listesi ne gönderdiğiniz mesajları alıcılar mesajı normal bir mesaj olarak alır. Yani WhatsApp toplu mesaj listesine yazdığınız mesaj alıcı tarafından kişisel bir mesaj olarak görünür.

    Alıcıların yolladıkları cevaplar size sohbet ekranında görülür. Ek olarak alıcıların mesajları diğer Toplu Mesaj Listesin deki kişilere gitmez.

    Kısaca WhatsApp Toplu Mesaj Listesi özelliğinin normal bir şekilde kişisel konuşmadan tek farkı mesajın toplu olarak gönderilmesidir.

    NOT: Toplu mesaj listesi kişi sınırı 256'dır.

    Eğer daha fazla kişiye toplu mesaj göndermek istiyorsanız ikinci bir WhatsApp toplu mesaj listesi oluşturabilirsiniz.

    Böylece her iki listeye de mesajınızı göndererek erişmek istediğiniz bütün arkadaşlarınıza mesajınızı toplu bir şekilde iletebilirsiniz.

    Şimdi isterseniz hemen Toplu Mesaj Listesi ni nasıl oluşturabileceğinize geçelim.

    NOT: Toplu Mesaj Listesi ile gönderdiğiniz mesajı sadece sizi telefonunun adres rehberine kayıt etmiş kişiler alabilir.

    WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır?

    iPhone

    Toplu mesaj listesi oluşturma:

    1. WhatsApp'ı açın.
    2. Sohbetler ekranının üstündeki Toplu Mesaj Listesi tuşuna dokunun.
    3. Toplu Mesaj Listesi ekranının aşağısındaki Yeni Liste'ye dokunun.
    4. Kişi isimlerini yazarak veya (+) tuşuna basarak kişi listenizden kişileri seçin.
    5. Oluştur'a dokunun.
    6. Son olarak oluşturduğunuz Toplu Mesaj Listesi ne mesaj yazabilirsiniz. Böylece mesajlarınız toplu bir şekilde gönderilecektir.

    Android

    Toplu mesaj listesi oluşturma:

    • WhatsApp'ı açın.
    • Sohbetler ekranına gidin > Menü Tuşu > Yeni toplu mesaj'ı seçin.
    • Kişilerinizin ismini yazın veya + tuşuna basarak kişi listenizden kişi seçin.
    • Bitti'ye dokunun.
    • Oluştur'a dokunun.
    • Son olarak oluşturduğunuz Toplu Mesaj Listesine mesaj yazabilirsiniz. Böylece mesajlarınız toplu bir şekilde gönderilecektir.

    Kaynak: WhatsApp.com

    brsozl brsozl (1961)