WiFi ağına saldırıldığını nasıl anlarım? WiFi'ye bağlanamıyorum

Merhabalar :)

Wifime saldırdıklarını nereden anladığıma geçmeden önce sizlere aldığım önlemleri söyliyim..

1-)Tek ccmp kullanıyorum

(tkip kullanmıyorum)

2-)Wpa2 kullanıyorum

(yanında wpa kullanmıyorum)

3-)Maç adresi filtreleme açık

4-)Modem arayüzü isim 40 haneli şifre de 40 haneli ve karışık semboller falan filan dahil

5-)şifremde 40 haneli

6-)Kullanıcı izolasyonu açık

7-)gizli ssid

8-)Wps kapalı

Bu kadar önlem almama rağmen saldırıyorlar...

Windows bilgisayarıma bakıyorum orijinal wifiye bağlanamıyorum onun yerine diğer wifiye bağlanıyorum ama oda benim wifim değil

Kısacası beni wifiden atıyorlar

Ve başka ama benim olmayan bir wifiye bağlıyorlar

Beni atmamaları için napmalıyım?

Veya ben mi wifime saldırdıklarını zannediyorum ...

Bı yardım edin be yaw :)

Edit: Abilerim benim kafam karıştı şimdi arayüze girip kanal değiştirdim gene durum aynı

Mesela bizim wifi adı x olsun

Bı tane de x 2 adlı wifi var kanal değiştirdim yine de x wifisine bağlanamıyorum sadece x 2 ye bağlanabiliyorum ama x 2 de de internet var

Benim kafam karıştı?

Bilgisayarı yeniden başlattım durum gene aynı...

brokropro123 brokropro123 (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Seni kırmak istemem ama bir psikiyatriste görünsen iyi olur.

    Yahu belirttiğin seviyede güvenlik önlemlerine falan ihtiyaç yok. Herkes gibi normal güvenlik tedbirleriyle normal internet kullansana. Bunları yap, kafandan sana saldirdiklari düşüncelerini at ve rahatla. Bu arada kimse seni sana ait ağdan alıp başka bir ağa aktaramaz. Hemde bunu WiFi bağlantılar ile hiç yapamaz.

    Somut tavsiyem:

    Sistemini virüs ve zararlılara karşı bir güzel tara.

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Edit:

    Bazı modem arabirimlerinde kablosuz bağlantı için birden fazla SSID oluşturulabiliyor (Mesela ben kendi bağlantılarımda çift SSID ismi ve bağlantısı kullanıyorum, biri bana özel, diğeri gelen giden ve komsular için.. Farklı şifreler atadım. Çift SSID ama ikiside benim ve aynı abonelik, Farklı internet değil). Seninkide öyle birşey olabilir.

    Ve birine manuel bağlandıktan sonra internetten çıkman veya bağlantının kopması halinde eğer diğer SSID için "Otomatik bağlan" seçiliyse ve otomatik olarak farklı SSID ile bağlanıyorsan.. Anlattıkların için başkada bir imkan ve ihtimal düşünemedim. Herhalde böyledir.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Abi linset yöntemini ne çabuk unuttunuz kali linux wifislax işletim sistemlerini ne çabuk unuttunuz ve beni başka bir wifiye kendileri değilde sistem otomatik bağlanıyor ve ergenlikteyim biraz takıntılı bir insanımdır o konuda haklısın Bide sanal alem biraz tehlikeli olunca bana da mantıklı gelen şey ne kadar güvenlik alabiliyorsan al mantığı oluştu :) brokropro123 5 yıl önce
    • Ve abi çift ssid olayı olması imkansız çünkü bu benim tek bilgisayarımda oluyor diğer telefonlarda falan olmuyor ve abi ben modem arayüzünde çift ssid şıkkı bile göremedim sağolsun Türk Telekom güzel kısıtlamış modem arayüzünü brokropro123 5 yıl önce
    • Zaten otomatik bağlan şıkkı açık diye böyle oluyor ama ben niye kendi gerçek wifime bağlanamıyorum da diğerine bağlanıyorum? Ve bence kullanıcı izolasyonu açık diye tek bende oldu diğer kullanıcılarda olmadı brokropro123 5 yıl önce
    • Abi çeşke cevap versen :) brokropro123 5 yıl önce
    • Daha fazla cevap vermek isterdim ama daha fazlasını bilmiyorum ben. Görülüyorki sen daha iyi biliyorsun :) temmuz 5 yıl önce
    • Kolay gelsin. temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz abi çift SSID'i nasıl yaptın? Banada lazım öyle bir şey :) Evde interneti ağır kullanan yok fakat nedense her ayın başında kota yenilendikten bir kaç gün sonra kotanın %80'i doldu diye mesaj geliyor. Bağlananlara baktım sadece annem ben ve kardeşim var. Kardeşim sadece video seyrediyor, annem de sosyal medyada falan dolaşıyor. Sence neden oluyor bu? toprak34 5 yıl önce
    • Konu aç @toprak34 , resim göndereyim. temmuz 5 yıl önce