Win 7 Yüklü Laptop a Format Öncesi C ve D Sürücülerini Biçimlendirme

Samsung R522 dizüstü bilgisayara farmat (recovery deki temel kurulumu yüklemek) istiyorum. Ancak daha önce deneyip başaramadığım bir işlem var. C ve D sürücülerini biçimlendirmek ve daha sonra sistemi yüklemek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aslında işlemler son derece kolay. Windows 7 kurulum sırasında formatlama için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.  Format sonrası C ve D sürücülerindeki tüm bilgiler silinir.

    1. Windows 7 DVD'si ile kurulumu başlatın.
    2. Hangi kurulum türünü yüklemek istiyorsunuz? ekranında Özel(gelişmiş) seçin.
    3. Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz ekranında Disk 0 Bölüm 2 ve Disk 0 Bölüm 3 gibi bölümler göreceksiniz. Burada sistemin kendine ayırdığı 70MB (Disk 0 Bölüm 1) gibi küçük bir alan dışında diğer sürücüler size ait C ve D sürücüleridir.
    4. Herhangi bir sürücüyü tıklayın ve altta Biçimlendir'i tıklayın.
    5. Aynı işlemi diğer sürücü için yapın.
    6. Daha sonra Disk 0 Bölüm 2 sürücüsünü seçin (Buradaki disk ifadeleri sahip olduğunuz disk sayısına göre değişebilir.
    7. İleriyi  tıklayın ve Windows 7 kurulumu başlasın.

     Windows 7 kurulumu sırasında bu şekilde sürücüleri formatlayabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)