Win32:Malware-gen nedir? Win32:Malware-gen nasıl temizlenir?

Avast Malware Blocked Win32:Malware-gen tespit edildi şeklinde uyarı veriyor. Win32:Malware-gen nedir?

 Win32:Malware-gen nasıl temizlenir?  Win32:Malware-gen virüs mü?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Win32:Malware-gen  Nedir?

    Win32:Malware-gen Avira, Microsoft, Avast ve  ESET antivirüs yazılımları tarafından tespit edilen jenerik truva atlarını tanımlamak için kullanılan bir addır.

    Truva atları, bilgisayarınızda bir arka kapı açarak kötü niyetli kişilerin uzaktan bilgisayarınıza erişmesine, bilgisayarınızı konrol altına almasına, uzaktan yazılım yüklemeye, parola ve kullanıcı adlarınızı çalmaya yönelik zararlı yazılımlardır.

    Win32:Malware-gen crack sitelerinden, güvenilmez sitelerden, şüpheli ücretsiz yazılımlardan, dosya paylaşım sitelerinden, bilgisayarınıza bulaşabilir.

    Win32:Malware-gen türü trojanlar kendisini sistem dosyalarına ekler. Bilgisayarınız internete bağlandığında trojnı programlayan kişiye bilgisayarınızla ilgili bilgiler gönderilir. Bu sayede  kötü niyetli kişiler bilgisayarınıza erişir ve istediklerini yapabilirler.

    Win32:Malware-gen  nasıl temizlenir?

    Avira, Microsoft, Avast ve  ESET antivirüs yazılımları Win32:Malware-gen trojanını temizleyebilir.

    Ayrıca MalwareBytes yazılımı da Win32:Malware-gen  zararlısını temizleyecektir.

    Malwarebytes yazılımını buradan indirebilirsiniz.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Performa a full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama
    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama
    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes tüm zararlıları temizleyecektir.

    Daha sonrada Win32:Malware-gen temizlemek için Dr.Web ile çifte kontrol işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

    Dr.Web CureIt! nereden indirebilirim?

    Dr.Web CureIt! indir adresinden Dr.Web CureIt! programını indirebilirsiniz (163 MB). Diğer Dr.Web ürünlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

     Dr.Web CureIt! nereden nasıl indirebilirim?

    1. Dr.Web CureIt! indir adresini tıklayın.
    2. Açılan sayfanın alt bölümündeki yeşil Next butonuna tıklayın.
    3. Yine açılan sayfada sayfa altındaki "Download Dr.Web CureIt! and send the statistics"butonuna tıklayın.
    4. Dr.Web lisans sözleşmesi açılacaktır. "I accept Dr.Web License Agreement." checkbox'ını işaretleyin ve Continue butonunu tıklayın.
    5. Dr.Web CureIt indirme işlemi başlayacaktır.

    Dr.Web CureIt!  nasıl kullanılır?

    1. Dr.Web CureIt programının indirmiş olduğunuz dosyasını iki kere tıklayın. Dr.Web CureIt .exe dosyası rastgele bir isimde indirilir (m4ql76rf.exe gibi).
    2. Dr.Web CureIt Gelişmiş Modda çalışmaya başlar. Bu modda Dr.Web CureIt bilgisayarda  başka işlem yapmanıza engel olur. Ok tıklayarak diğer aşamaya geçin.DrWeb CureIt - Nasıl kullanılır - Gelişmiş mod

    3. Dr.Web CureIt programının bilgisayarınızı taramaya başlaması için Start Scanning butonuna tıklayın.Dr Web CureIt nasıl kullanılır - Bilgisayarı virüslere karşı tarama

    4. Dr.Web CureIt bilgisayarınızı tararken bekleyin. Virüslere karşı tarama işlemi vakit alabilirDr.Web CureIt malware karşı bilgisayarı tarıyor. Bekleyin ekranı

    5. Dr.Web CureIt bilgisayarı taramayı bitirdiğinde  karşınıza bulunan virüsmalware,
      gibi zararlıların listesi gelir. Neutralize butonunu tıklayın ve temizleme işlemini başlatın.Dr.Web CureIt Virüs temizleme

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarının anakartını sök çöpe at en iyisi o kadar virüs ne ya sadsad darkcrak 3 yıl önce