Win32.Parite.B virüsü nasıl temizlenir?

Arkadaslar eski pc'ye win32 parite virusu bulaşmış. Internete giremiyorum antivirusler temiz buluyor.

Win32.Parite.B virüsü nasıl temizlenir?

cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Win32.Parite.B virüsünü temizlemek için, Win32.Parite.B virüsü temizleme araçından yararlanabilirsin.

    AVG'nin Win32.Parite.B virüsü için geliştirmiş olduğu program oldukça küçük ve sadece Win32.Parite.B virüsünü temizlemek için tasarlanmış.

    Win32.Parite.B virüsü temizleme programı indir adresinden programı indirebilirsin. Win32.Parite.B virüsü temizleme programı 2.6MB boyutunda ve çalışmak için internet bağlantısına gerek duymaz. USB belleğe kaydederek internet olmayan bilgisayarlarda da Win32.Parite.B virüsü temizleme işlemi yapabilirsin.

    Win32.Parite.B virüsü nedir?

    Win32.Parite.B virüsü Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows 2000, Windows XP gibi eski işletim sistemlerini etkileyen bir virüstür. Win32.Parite.B virüsünün belirtilerinin başında TEMP klasöründe oluşturulan rastgele adlara sahip çalıştırılabilir dosyalar gelir. Bu dosyalar genelde 172KB boyutlarındadır.

    Virüs aynı zamanda Windows Explorer'a da enfekte olur. Bunun anlamı, Window Explorer çalıştırıldığında virüs belleğe yerleşir.

    Win32.Parite.B virüsü farklı programlar tarafından şu adlar ile teşhis edilebilir:

    • PE_PARITE.A (Trend)
    • W32.Pinfi (Symantec)
    • W32/Parite-B (Sophos)
    • Win32.Pinfi.A (CA)
    • W32/Parite.B (F-Prot)
    • W32/Parite.B (Panda)
    • Win32.Parite.b (AVP)

    Günümüzdeki antivirüslerin tamamına yakını Win32.Parite.B virüsünü temizleyebilir.

    Eğer internetiniz yoksa yine her bilgisayarda kurulum gerektirmeden çalışan ve güncelleme gerektirmeyen Dr.Web CureIT antivirüs programını kullanabilirsiniz.

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

      Tamam deneyeceğim sonuçları da yazacağım

      httpsye geçmelisiniz

      cristianoronaldo cristianoronaldo (171)