Win32/ExtenBro.AB virüsü nasıl temizlenir?

Win32/ExtenBro.AB virüsü nedir?

Win32/ExtenBro.AB virüsü bilgisayardan nasıl temizlenir?

Win32/ExtenBro.AB trojanı nasıl temizlenir?

hakan hakan (15409)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Win32/ExtenBro.AB virüsü nedir?

    Win32/ExtenBro.AB virüsü Windows XP, Windws vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 gibi
    Windows tabanlı işletim sistemlerini etkileyen bir virüstür.

    Win32/ExtenBro.AB virüsü bilgisayarda yeni dosyalar ve kayıt defteri girdileri oluşturur.

    Ayrıca bilgisayar masaüstümde Win32/ExtenBro.AB virüsü tarafından oluşturulmış simge ve kısayollar
    bulabilirsiniz.

    Win32/ExtenBro.AB virüsü farklı antivirüs programları tarafından şu adlar ile tespit edilebilir:

    • ESET-NOD32 Win32/ExtenBro.AB
    • Emsisoft Generic.Starter.3.64760020 (B)
    • Kaspersky Trojan-Downloader.Win32.Dapato.tbx
    • McAfee Artemis!BD889E6419B9
    • Microsoft Trojan:Win32/Kilim.gen!C
    • NANO-AntivirusTrojan.Win32.ExtenBro.dmxeer
    • Norman VBTroj.VWAF20150502
    • Panda Trj/CI.A20150502
    • Qihoo-360 HEUR/QVM06.1.Malware.Gen
    • Rising PE:Trojan.Win32.Malware.bms
    • Sophos Mal/Generic-S20150503
    • Symantec Backdoor.Trojan
    • Trend MicroTROJ_GE.9C3F438E
    • AVG Generic12_c.NLE
    • AVware Trojan.Win32.Generic!BT
    • Ad-Aware Generic.Starter.
    • Agnitum Trojan.DL.Dapato!i78XgeNv1Bo
    • AhnLab-V3 Trojan/Win32.Gen
    • Avast Win32:Malware-gen
    • Baidu-International Trojan.Win32.Dapato.tbx
    • BitDefender Generic.Starter
    • ByteHero Virus.Win32.Heur.
    • Comodo UnclassifiedMalware
    • Cyren W32/Trojan.KMEG
    • DrWeb Trojan.DownLoader

    Win32/ExtenBro.AB virüsü  bilgisayarı yavaşlatır. Yukarıda görüldüğü gibi pek çok antivirüs programı tarafından, trojan, backdoor olarak tespit edilir.

    Backdoor, Trojan özelliğinden dolayı PC'ye kötü niyetlerin sızmasına, erişmesine izin verir. Eğer bilgisayarınızda Win32/ExtenBro.AB virüsü varsa uzaktan bilgisayarınıza girilebilir demektir.

    Win32/ExtenBro.AB virüsü nasıl temizlenir?

    Backdoor, Trojan gibi zararlı yazılımlardan kurtulmak için bilgisayarınızı USB veya CD / DVD gibi bir medya ile açmanız ve bu şekilde tarama yapmanızı öneririm. Trojan ve Backdoor gibi virüsler işletim sistemini etkileyebilir. Bu sebepten antivirüs programlarının düzgün çalışmasını engelleyebilirler.

    Önce bilgisayarınızı şu iki program ile taratın:

    Tarama işlemi bittiğinde Win32/ExtenBro.AB virüsü silinmiş olacak. Fakat çifte kontrol için aşağıdaki programlardan bir veya bir kaçı ile bilgisayarınızı taratabilirsiniz.

    Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız temizlenmiş olacak ve eski performansı ile çalışacaktır.

    hakan hakan (15409)