Windows 10.1 RedStone nedir, Windows 10.1 RedStone getirdiği yenilikler nelerdir?

Windows 10.1 RedStone nedir ?

Windows 10.1 RedStone getirdiği yenilikler nelerdir?

Windows 10.1 RedStone sürüm 1607 (Derleme 14393.10) yapı numarası nedir?

Windows 10.1 RedStone değişiklikler nelerdir?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10.1 RedStone nedir ?

    Windows 10.1 RedStone ülkemizde 2 Ağustos 2016 Saat 8 itibariyle indirilmeye sunulan büyük güncelleme paketidir.Bu paket ile beraber Windows 10 işletim sisteminiz Windows 10 Sürüm 1607 (Derleme 14393.10) yapı numarasına ulaşacaktır.Windows 10.1 RedStone ile birlikte bazı uygulamalar yenilenip yapısı değişecek, yeni özellikler gelecek ve bazı görsel kısımlar değişecektir.

    Windows 10.1 RedStone getirdiği yenilikler nelerdir?

    Windows 10.1 RedStone ile ilgili olarak yapılan bazı düzenlemeler ve yeniliklere aşağıdan bakabilirsiniz.

    • Windows Hello: Windows Hello yapısı oturum açma şeklini tamamen farklılaştıracağa benziyor.Artık oturumlarınızı parmak izi ve yüz tanıma sistemleri ile herhangi bir parola girişi yapmadan açabileceksiniz.
    • Windows Defender: Windows 10 üzerinde tümleşik olarak gelen Windows Defender yapısı yenileniyor ve ayrıca Windows Defender Advanced Threat Protection şeklinde yeni bir araç geliyor.
    • Cortana: Windows 10 ile beraber gelen ve konuşarak bilgisayarınıza bazı komutlar vermenizi sağlayan Cortana yapısı yenilenecek.
    • Windows Edge: Windows 10 ile beraber gelen Windows Edge tarayıcısı yenileniyor ve eklenti desteği geliyor.
    • Windows Mağazası yenileniyor.
    • Xbox One uygulaması ile bilgisayarınızı etkileşimi arttırılacak.
    • Görsel olarak bazı değişiklikler yapıldı.Örnek olarak artık Windows 10 arkaplanını tamamen siyah olarak kullanmak mümkün olacak.

    Sürüm çok yeni çıktığından bazı özellikler yazılmamış olabilir.Zamanla yeni özellikleri keşfedebilirsiniz.

    Windows 10.1 RedStone güncellemesini nasıl indirebilirim, nasıl yükleyebilirim?

    Windows 10.1 RedStone 2 Ağustos 2016 Saat 8 itibariyle Türkiye'de indirilmeye sunuldu.Güncellemeyi;

    • Windows Update bölümüne gelerek Güncellemeyi denetle kısmına tıklayarak güncelleyebilirsiniz.
    • Buradaki linkten MediaCretionTool aracını yükleyerek güncellemeyi deneyebilirsiniz.
    ismailsarp ismailsarp (6010)