Windows 10 Açılmama sorunu

Merhaba ,

Sorun şöyle başlamıştı : http://uzmanim.net/soru/elektrik-kesintisinden-sonra-acilmama/66733#yorum-66735

Sorunu takmamıştım başta ama birkaç gün geçtikten sonra artık windows logosuda gorunmemeye başladı , format attım ancak sorun devam etti ,

Windows logosunu gözükmuyor (Açılmıyor oraya kadar) Başlangıc ekranından sonra siyah bir ekranda durup kalıyor ve hiçbirşey olmuyor , Kasa normal çalışıyor ama ,

Windows 10 da sürekli böyle sprunlar çıkıyodu , çok hassas bir sistem galiba

dwyanewade dwyanewade (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle bilgisayarınızın BIOS ayarları yanlış yapılandırılmış olabilir. BIOS pilini anakart üzerinden çıkartıp takın. Daha sonra başka bir Win10 önyükleme diski kullanarak format atmayı deneyin. Eğer bu seferde olmazsa bilgisayarınızın donanımında problem vardır. Yani elektrik kesintisinden sonra herhangi bir bileşeni hasar görmüş olabilir. Bu yüzden PC, Harddrive ı boot edemiyor olabilir.

    said82 said82 (10)
    7 yıl önce cevaplandı

      said82 üyemizinde dediği gibi donanımsal olarak elektrik kesintisinden sonra bileşenler zarar görmüş olabilir.

      Bu tür durumlar genellikle bozuk BIOS'dan kaynaklanıyor.

      Bu yüzden öncelikle BIOS pilini çıkartıp takarak BIOS'u sıfırla. Daha sonra temiz bir Windows 10 kur.

      Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?

      brsozl brsozl (1961)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Hocam denedim ama yine aynı seyler tekrar etti , yeni konu açtım bakabilirsiniz dwyanewade 7 yıl önce