Windows 10 başlat menüsü ve cortana çalışmıyor hatası

Windows 10 yüklü bilgisayarı açtığımda "Başlat menüsü ve cortana çalışmıyor. Bir daha oturum açtığınızda, bu sorunu düzeltmeye çalışacağız." yazan bir hata alıyorum. Bilgisayarı kapattığımda veya yeniden başlattığımda sorun çözülmüyor. Herhangi bir yere tıklamama izin vermiyor. "Başlat menüsü ve cortana çalışmıyor." hatasının çözümü nedir?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bazı Windows 10 yüklü bilgisayarlarda Başlat menüsü ve cortana çalışmıyor. Bir daha oturum açtığınızda, bu sorunu düzeltmeye çalışacağız hatası alabilirsiniz.

    Windows 10'da görülen Başlat menüsü ve cortana çalışmıyor hatasının çözümü için aşağıdaki işlemleri deneyin:

    1. Windows 10 Görev çubuğuna sağ tıklayarak Görev Yöneticisini açın.
    2.  Açılan pencerenin üzerinde bulunan dosya menüsüne girip Yeni Göreve tıklayın.
    3. Yeni Görev Oluştur penceresinde 'Aç' kısmına Powershell yazın.
    4. Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur seçeneğini işaretleyin ve tamam butonuna tıklayın.
    5. Açılan pencereye $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest
      yazısını kopyalayın ve ENTER  tuşuna basın.
    6.  Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    7. Windows 10'un Başlat menüsü ve cortana çalışmıyor hatası çözülmüş olacaktır.

    damlakoc damlakoc (1391)