Windows 10 Çok Ağır ve Yavaş

windows 10 çok ağır hareket ediyo ve yavaş aynı zamanda açılışı kapanışı iki dakikaya yakın sürüyo yeni yükseltme yaptım sebebi nedir bilgisayarımın özellikleri intel core i7 8 gb ram 64 bit

ahmet466 ahmet466 (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    O sistem özellikleriyle kasması normal değil.İlk defamı windows 10 kullanmaya başladın ve görev yöneticisini açıp aşırı cpu veya bellek kullanan işlem varmı diye bakarmısın varsa hangi işlem yazarmısın?

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • baktım çoğunluğu 0 bir kaçtanesi ise % 1 ile 4 arasında giidip geliyo ahmet466 7 yıl önce
    • ve ilk yükseltmem değil daha önce 3 kez yükseltip döndüm fakat ben hızlı bulduğum için tekrar w10'a geçtim ahmet466 7 yıl önce
    • aşırı bellek kullananda eset chrome arama var belleğin yanında disk yazıyo orası bir ara kırmızılaştı belleğin kullanımı %30 civarı iken cpu % 15-20 ye kadar çıkmakta disk ise yeri geliyo 70 ve üstüne çıkıyo ahmet466 7 yıl önce
    • cpu bazen 30 u geçiyo fakat bakıyorum hangisi çok diye hiç birşey gözükmüyo çoğu sıfırın altında ahmet466 7 yıl önce
    • görev yöneticisinde svchost.exe karşısında benim adım yazıyo keylogermı var bilgisayarımda herkes öyle söylüyo ahmet466 7 yıl önce
    • Combofix,adwcleaner,malwarebytes,360 total security bu programların hepsiyle taratıp bilgisayarını yeniden başlatıp denermisin virüsden kaynaklı olabilir. ardahd 7 yıl önce
    • Evet eğer svchost.exe nin karşısında kendi bilgisayarının adı yazıyorsa keylogger vardır çünkü o aslında svchost.exe değil onun adında gelen bir virüsdür. ardahd 7 yıl önce
    • öncelikle teşekkür ederim fakat ben şimdi windows 7 ye döndüm işlemlerde svchost karşısında benim adım yazmıyo buna bir tek windows 10 da rastladım şimdi bilgisayarımda virüs veya keyloger varmı yokmu ahmet466 7 yıl önce
    • Format atılsa dahi bazı virüsler sistemden gitmeyebilir. ardahd 7 yıl önce
    • Başlat - Çalıştır - Cmd Açılan Ms-dos Penceresinde Komut Satırına şu Komutları Yaz: Netstat -an | Find ":25"---> Işte En önemli Nokta. 25 Keylogger In Smtp Portudur. Dolayısıyla Eğer bilgisayarda Keylogger varsa Komutun Altında Keyloggere Ait Tcp Ve Udp Portları Listelenir. Eğer Keylogger Yoksa Direkt Olarak Bir Alt Komut Satırına Gecer Ve Bilgisayar Temizdir. Netstat -an | Find ":25" X /delete Komutu X Olan Keylogger Portunu Siler ardahd 7 yıl önce
    • dediğiniz komutu ben daha önce çok denedim va şöyle bir yazı çıkıyordu benim adım tcp 127.0.0.59 yabancı adres 0.0.0.0 listening diye şimdi yazdım ve hiç birşey çıkmadı şimdi temizlendimi rahat olabilirmiyim ahmet466 7 yıl önce
    • Sanırım format atınca gitmiş çünkü bazen format atılsada gitmeyebiliyor bazı virüsler.Bu virüs format atınca gitmiş sanırsam kasma donmada olmuyorsa gitmiştir. ardahd 7 yıl önce
    • Format atmadım saol dediğin programlar aracılığı ile taratma yaptım sadece bir kaç birşeyler buldu bende sildim ve o komutları girince gitti şimdi rahat olabilirmiyim artık başkada birşey bulunmadı ahmet466 7 yıl önce
    • Rica ederim büyük ihtimal artık yoktur.Keyloggere karşı AntiLogger indirmeni tavsiye ederim. ardahd 7 yıl önce
    • tam saol tekrar ahmet466 7 yıl önce
    • birde link atarsan mümkünse ahmet466 7 yıl önce
    • Rica ederim.Link veriyim fakat crack link paylaşmak yasak olduğu için bedava sürümünü verebilirim. http://www.gezginler.net/indir/zemana-antilogger.html ardahd 7 yıl önce

    sistem özelikleriniz gayet güzel yeni format veyada yükselmelerde yavaşlama görülebilir

    updateyi açın ve günceleştirmeleri tarattırın günceleştirmeleri yükletin sistem kendine geldikten sonra düzelmesi gerekir

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim ilginize ahmet466 7 yıl önce