Windows 10’da Dosyalar PDF ' Ye Nasıl Dönüştürülür ?

Windows 10’da Bir Dosyayı PDF’Ye Çevirmek .

turansmsk10 turansmsk10 (-78)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10’dan önceki Windows sürümlerinde bir dosyayı PDF olarak kaydetmek istediğimizde ek yazılımlara ihtiyaç duyuyorduk. Windows 10’da ise ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan bu işlemi yapabiliriz. Bunun için aşağıdaki adımlar izlenir:

    1. PDF’e çevirmek istenilen dosya açılır ve Dosya –> Yazdır‘a  ya da CTRL+P‘ye tıklanır.
    2. Yazdır ekranında yazıcı olarak Microsoft Print to PDF seçilir ve Yazdır butonuna tıklanır  :

    pdf 002

         3.PDF dosyasının kaydedileceği klasör seçilir, dosyaya bir ad verilir ve Kaydet butonuna tıklanır :

    pdf 003

    Böylece dosyamız PDF olarak kaydedilmiş olacaktır. Resim, notepad vb. gibi tüm dosyalar için bu işlemi yapabiliriz.

    turansmsk10 turansmsk10 (-78)