Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

Windows 10 işletim sisteminde CMD komut istemi nasıl yönetici olarak çalıştırılır?

Windows 10'da CMD komutunu yönetici olarak çalıştırmak için ne yapmalıyım?

Windows 10'da komut istemi nasıl yönetici olarak çalıştırılır?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10'da komut istemi nasıl yönetici olarak çalıştırılır?

    Windows 10'da  CMD komutunu (komut istemi) yönetici olarak çalıştırmak için şu adımları izleyin.

    Windows 10 CMD yönetici olarak çalıştırma

    1. Windows'u ara simgesine tıklayın.
    2. Arama bölümüne cmd yazın.
    3. Arama sonucunda çıkan cmd dosyasını sağ tuşla tıklayın. (En iyi eşleşme altında bulunan cmd ifadesi)
    4. Yönetici olarak çalıştırı seçin.

    Windows 10'da CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

    Bu işlemden sonra komut istemi Windows 10'da yönetici olarak başlayacaktır. Bu işlemi yapma sebebiniz bazı komutların yönetici hakları ile çalışmaya ihtiyacı vardır. Örneğin sistem dosyalarına erişmek kayıt defteri girdilerine erişmek gibi işlemler için yönetici hakları gerekir.

    damlakoc damlakoc (1391)
    8 yıl önce cevaplandı

      Windows 10'da komut istemini yönetici olarak çalıştırmanın ikinci yolu ise şu:

      1. Windows ve X tuşlarına birlikte basın.
      2. Açılan menüden Komut İstemi (Yönetici) seçeneğini seçin.

      Bu şekilde Windows 10'da komut istemini yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

      hakan hakan (15394)