Windows 10 Dolby Home Theater çalışmama sorunu

Windows 10 işletim sisteminde Dolby Home Theater çalışmıyor.

Windows 10 yüklü Lenovo marka dizüstü bilgisayarımda Dolby Home Theater yazılımını nasıl çalıştırabilirim?

Windows 10 uyumlu Dolby Home Theater indir

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Özellikle Windows 10 yüklü Lenovo marka dizüstü bilgisayarlarda görülen Dolby Home Theater çalışmama sorunu kullanıcıların canını sıkmış durumda. Güçlü bir ses yazılımı olan Dolby Home Theater'ın bazı sürümleri Windows 10 işletim sisteminde çalışmıyor.

    Eğer sizde Windows 10 işletim sisteminde Dolby Home Theater çalışmama sorunu yaşıyorsanız aşağıda yer alan adımları uygulayarak Dolby Home Theater çalışmama sorununu çözebilirsiniz.

    NOT: Yazımızın başında Windows 10 yüklü Lenovo marka cihazlarda Dolby Home Theater çalışmama sorununun çok fazla görüldüğünü söylemiştik. Ancak siz farklı markaların ürününü kullanıyor olabilirsiniz. Bu adımlar sadece Lenovo marka ürünler için geçerli değildir.

    Dolby Home Theater ses yazılımı desteğine sahip tüm markaların cihazlarında işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

    Windows 10 Dolby Home Theater çalışmama sorunu nasıl çözülür?

    • Aygıt Yöneticisi ne girin. (Başlat bölümünden arama yaparak girebilirsiniz.)
    • Ardından Ses,video ve oyun denetleyicisi sekmesine gelip ''Realtek High Definition Audio'' sürücüsünü kaldırın.
    • Aygıt yöneticisini kapatabilirsiniz. Şimdi Programlar ve Özellikler'i (Program Ekle ve Kaldır) açın.
    • Bilgisayarınızda varsa eğer Dolby Home Theater'ı uygulamasını kaldırın.
    • Tüm bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    • Bilgisayar yeniden başladıktan sonra bu link de yer alan sürücüyü indirin ve kurun.
    • Son olarak Windows 10 uyumlu Dolby Home Theather ses yazılımını da bu link üzerinden indirip kurun.

    Tüm bu işlemlerin sonucunda Dolby Home Theather çalışmama sorunu çözülecektir.

    brsozl brsozl (1961)