Windows 10 gelen büyük güncelleme sonrası bellek kullanımı.

Bugün büyük bir güncelleme geldi büyük ihtimalle creators uptade dir.Bunu yaptıktan sonra bellek kullanımım normalde %25 iken şimdi %33 oldu.Ve svchost.exe sayıları oldukça arttı.Bunun için ne yapmalıyım?

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 Creators Update sonrası bazı uygulamalarma memory leak (bellekte sızıntı) sorunu ortaya çıktı. Örneğin Spotify kullanan kişilerde bu sorun var. Sizde de benzer bir sorun olabilir.

    Yine bazı forumlarda benzer sorunlardan şikayetçi kullanıcılara rastladım. Bir kaç güne kalmaz yeni bir güncelleme gelir diye düşünüyorum. Herkes bu bellek sorununu yaşayacak diye bir durum yok. Aktif çalışan uygulamaları güncellemeyi, kaldırmayı deneyebilirsin.

    svchost.exe sayısının artması çalışan yeni hizmetlerin olduğu anlamına gelir. Muhtemelen bu güncelleme ile birlikte yeni bazı servisler devrede alındı.

    Biraz beklemekte fayda var. İlerleyen zamanlarda bu tür sorunları ortadan kaldırmak için güncelleme çıkacaktır.

    hakan hakan (15424)