windows 10 gizli dosyalar

Windows 10 bilgisayarım her açtığımda gizli dosyaları görünür yapıyor.(masaüstünde thumbs,dekstop dll gözükmesi) ne sebep olabilir ve nasıl durdurabilirim

gfsosnmb gfsosnmb (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dosya Gezgini'ni aç (Windows Explorer). En üstteki Görünüm sekmesine tıkla. Üst kısımda açılacak sekmede sağ tarafta "Gizli öğeler" onay kutusunda işaret varsa bu işareti kaldır.

    Yine Görünüm altındaki sekmede en sağ tarafta Seçenekler düğmesini tıkla. Oradan (açılan menüden) "Klasör ve arama seçeneklerini değiştir" üzerine tıklayarak açılacak arabirim Görünüm sekmesinde "Korunuan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen)" satırında onay işareti yoksa işaretle.

    temmuz temmuz (12505)