Windows 10 Groove Müzik nasıl kaldırılır, Groove Müzik uygulamasını nasıl silerim?

Merhaba arkadaşlar,

windows 10'da bulunan groove müzik uygulamasını kökten kaldırmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

emirhanbulbul emirhanbulbul (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kökten kaldırmak yerine bu uygulamayı kullanmayarak ta istediğine ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

    Bilgisayarınıza bir müzik çalar programı kurabilirsiniz.(Örneğin: Winamp, AIMP gibi..)Ardından müzik dosyaları için bu müzik çaları varsayılan uygulama olarak atarsanız tüm müzik dosyalarınızı açmaya çalıştığınızda groove otomatik olarak açılmaz ve istediğiniz müzik çalar ile müziklerinizi oynatabilirsiniz.Groove pek kullanışlı olmasa da onu kullanmayarak sorunu bu şekilde çözebilirsiniz.Zaten kullanmadığınızda bir süre sonra unutmaya başlarsınız.

    Ancak yine de kökten kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek Windows 10 Groove Müzik uygulamasını kaldırabilirsiniz.

    1. Başlat menüsüne gelin ve arama bölümüne PowerShell yazın.Sonuçlarda çıkan Windows PoweShell uygulamasına sağ tuş ile tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.
    2. Ardından komut sistemine benzer bir ekran açılacaktır.Açılan ekrana aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın.
    Get-AppxPackage *zunemusic* | Remove-AppxPackage

     olmaz ise aşağıdaki komutu deneyin

    Get-AppxPackage *zune* | Remove-AppxPackage

    Ayrıca diğer Windows uygulamalarını kaldırmak için bu komut ekranını kullanabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      bazı ingilizce sitelerden araştırdım ve şöyle sonuçlar buldum:

      1)başlat menüsünde o uygulamayı bul sağ tıkla kaldır yoksa okumaya devam et

      2)başlat menüsünde araya powershell yaz bulunduğunda yönetici olarak çalıştır açtıktan sonra aşağı in in in

      komut ekranı çıkacak bu yazıyı yaz enterle      Get-AppxPackage *bing* | Remove-AppxPackage

       bu kadar yardımcı olduysam teşekkürler

      omer12 omer12 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Ya çok teşekkür ederm sonunda kaldırdım şu işe yaramaz uygulamayı bazen yenilik hiçte kullanışlı olmuyor teşekkürler :)

        remy remy (1)