Windows 10 Güncelleme 0x80070490 hatasının çözümü nedir?

Yıldönümü güncellemesini yüklemek isterken 0x80070490 hatası verdi helal sana microsoft çok başarılı olmuş... Zaten doğru çalışsaydı şaşardım.

0050 0050 (15)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Download tamanlanmış ve yükleme başlamışmıydı yoksa download devam ederkenmi problem yaşandı?

    Neyse, her halukarda güncellemeyi yeniden download ederek yüklemeni tavsiye ediyorum. Eğer download sırasında bazı dosyalar hatalı (bozuk, eksik) alındıysa (bazen olabiliyor) problem bunlardan olabilir. Eğer böyleyse yeni bir download problemi çözecektir.

    İstersen birde Windows 10 Güncelleme Yardımcısı ile download ederek yüklemeyi dene (tıkla)

    Bu arada ben Windows 10 Redstone 1 güncellemesini başarılı buldum (çok-az ölçülendirmesiz) ve bu başarıyıda zaten beklemekteydim; hiç şaşırmadım :)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Microsoft forumunda  0x80070490 hatası için şunu önermişler, pek çok insanda faydalı bulmuş:

      Öncelikle varsa yüklü antivirüs bunu kapatın. Daha sonra şunları deneyin:

      Windows 10  0x80070490 hatası çözüm önerisi:

      1.  Windows ve X tuşlarına birlikte basın. Açılan pencereden Komut istemi (Yönetici) seçeneğini seçin.
      2. Aşağıdaki komutları kullanarak çeşitli servisleri kapatın:
        Her satır ayrı bir komuttur. Ayrı ayrı yazın ve her satırsan sonra enter tuşuna basın.
        net stop wuauserv
        net stop cryptSvc
        net stop bits
        net stop msiserver
      3. Sonra yine aşağıdaki komutları kullanarak klasörlerin adını değiştirin. Bu komutlar SoftwareDistribution ve Catroot2 klasörlerinin adını değiştirir.

        ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
        ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old
      4. İlk aşağada durdurduğunuz hizmetleri çalıştırma vakti. Aşağıdaki komutlar ile bu hizmetleri tekrardan başlatın.
        net start wuauserv
        net start cryptSvc
        net start bits
        net start msiserver
      5. Şimdi komut istemini kapatın ve Windows güncellemesini yeniden yüklemeyi deneyin.

      murat murat (12492)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Yaptım ama olmadı 0050 7 yıl önce