Windows 10 hataları alıyorum çözümde arıyorum

Merhaba millet. Benim Windows'ta baya hata var hep şu trojenlerden korktuğum için indirdigim programlar yüzünden.

  1. Windows açılırken acildiktan sonra ekran gelmiyor onun yerine run.vbs bulunamadı diyor
  2. ekran boyutu kocaman olmuş ayarlarda baktım 1080x1920 ayarlarda ama kocaman olmuş klasörler vs.
  3. Bir kaç tane bilgisayar içi çalıştırma linkine bastım mi windows hatası alıyor bulamadı yada kullanım dışı gibi orn. Olarak ekran ayarları/gelismis/en altakine tıkladığım zaman bulunamadı yada çalışmadı hatası alıyorum.
  4. Ben ekran kartını 3/4 yıl önce bizim aile çıkardı yeniden taktim bilgisayarı açtım windows ekran çözünürlüğü gitmişti bende yakınını aradım ve bana sürücüyü güncelle dedi. Güncelledim ve gunceledikten sonra hata vermeye başladı ekran sürücü durdu. Ama sonra dan kendini koruyarak kurtardı gibisinden birşeyler çıkarak ekranın her yerinde yeşil noktalar oluyor ve sürekli ekran kapanıyordu. Bende o yakınını aradım sürücüyü yanlış yuklemisin dedi. Ama ben windowsun içinden yönet/aygıt cihazları oradan sonrasını bilen biliyor.
darkwob darkwob (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başlat / ekran çözünürlüğünü ayarla  tıklatın resimdeki değerleri uygulayın

    yinede  olmadıysa

    Yapılacak en mantıklı yol windows 10 sıfırdan format atın okdar sorunu düzelmek yerine format atmak daha mantıklı

    Elinizde windows 10 işletim sistemi yok ise microsoft orjinal sitesinden burdan indirin  DVD veya USB ye yazdırın yedekte bulunsun devamlı gerekli oluyor

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      ya şu run.vbs görev yöneticisinden explorer.exe yazarak düzeltiyorumda ekranın çözünürlüğünü nasıl eski haline getiririm

      darkwob darkwob (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • cevabı düzelltim bakarsanız candan 7 yıl önce