Windows 10 ISO dosyası nasıl indirilir? Orjinal Windows 10 ISO dosyasını nasıl indirebilirim?

Windows 10 işletim sisteminin .iso dosyasını nasıl indirebilirim?

Windows 10 .iso kalıbını nasıl indirebilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft sitesinde direkt olarak Windows 10 ISO dosya kalıbını indirme linki yoktur.MediaCreation tool aracını kullanarak Windows 10 işletim sisteminin ISO formatındaki dosya kalıbını indirebilirsiniz.

    Windows 10 işletim sisteminin Orjinal .ISO formatında dosya kalıbını indirmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.Bu kalıp ile daha sonra ister USB isterseniz de DVD ye yazarak Windows 10 işletim sistemi kurabilirsiniz.

    1. MediaCreation Tool aracını aşağıdaki linklerden indirin.

      Windows 10 indirme aracı Şimdi İndirin (32 bit sürümü)

      Windows 10 indirme aracı Şimdi İndirin (64 bit sürümü)

    2. MediaCreation Tool aracını çalıştırın ve Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur seçeneğini seçerek ileriye tıklayın.
    3. Ardından DilSürüm ve Mimari seçeneklerini isteğinize göre seçin.
    4. Bir sonraki aşamada ISO Dosyası seçeneğini seçin ve ileriye tıklayın.
    5. Ardından Windows 10 ISO dosya kalıbının nereye kaydedileceğini seçin ve Kaydet butonuna tıklayın.
    6. Bu işlemlerin ardından Windows 10 dosyaları otomatik olarak indirilecek ve ISO kalıbı kaydettiğiniz yere oluşturulacaktır.Bu işlem internet hızınıza göre 1-2 saat kadar sürebilirir.

    İndirdiğiniz ISO kalıbını ister USB ye isterseniz de DVD ye yazarak işletim sistemi kurulumu başlatabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)