Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?

Windows 10 UEFI desteği ile ISO dosyası üzerinden nasıl kurulur?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?

    İhtiyacınız olanlar;

    Windows 10 ISO dosyasından UEFI destekli kurulum için şu adımları uygulayın:

    Windows 10 ISO dosyası indirme:

    1. Windows 10 medya yaratma aracını çalıştırın.
    2. Ne yapmak istiyorsunuz ekranında Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur'u seçin.
    3. Dil, Mimari, Sürüm ekranında isteğinize bağlı değişiklik yapın. Eğer indirme yaptığınız bilgisayara Windows 10 kuracaksanız o zaman değişiklik yapmayın.
    4. Kullanılacak medyayı seçin ekranında ISO dosyası seçin.
    5. ISO dosyasınızı Windows.ISO adı ile kaydedin.

    Windows 10 ISO dosyasının USB belleğe yazdırılması:

    1. Rufus programını çalıştırın.
    2. Açılış diski Oluşturma yöntemi seçeneğinin sağındaki disk işaretini tıklayın ve Windows.ISO dosyasını seçin.
    3. En üstte Aygıt bölümünde USB belleği seçin.
    4. Disk bölüm düzenü ve hedef Sistem Türü olarak UEFI için GPT Bölüm düzeni seçin. Bu seçim oldukça önemlidir. Windows 10 UEFI desteği için şarttır. Aksi takdirde UEFI desteği olmadan Windows 10 kurulur.
    5. Başka bir işlem yapmadan Başlat butonuna basın ve ISO dosyasının  USB belleğe yazılmasını bekleyin.

    Bu işlem bittikten sonra elinizde Windows 10 kurulumu için gerekli bir USB bellek olacak. Daha sonra  bilgisayarı bu USB bellek ile açın.

    murat murat (12492)